přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. ledna 2022, 12:38

Okamžik roku #10: Ještě nekončí

Mělo to být rok loučení, ale nakonec není. Seriál „momentů 2021“ uzavíráme připomínkou ještě nekončící kariéry dvojnásobné olympijské vítězky Barbory Špotákové. A nejen její.

Rok, kdy se konala olympiáda v Tokiu, měla být její poslední. Nejprve však byly hry odloženy o dvanáct měsíců a následně se na nich oštěpařce Barboře Špotákové nedařilo podle jejích představ. Při své páté účasti pod pěti kruhy z toho nebyl kýžený čtvrtý cenný kov, ba ani finálová účast. Bára pak nezdar přisuzovala ne příliš vydařené přípravě, a také absenci diváků v Tokiu, z nichž jinak čerpá potřebnou energii k boji. Postupně tak v ní dozrálo rozhodnutí, že ještě jednu sezónu přidá. Jistě sehrálo roli, že na mítincích ukázala, že stále patří mezi elitu. Zvítězila v oblíbeném Monaku a ve finále diamantového seriálu v Curychu vybojovala třetí místo (viz foto). Pokud letos bude startovat na mistrovství Evropy v Mnichově, uzavře se zde její mezinárodní kariéra na stejném místě a při stejné akce, na níž v roce 2002 začala.

Letos kvůli zdraví neabsolvovala Zuzana Hejnová jediný start, ani ona takto nechce takto svou kariéru končit. A tak se dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 m překážek připravuje ještě na jednu sezónu. Poctivě, jak ukázala před Vánoci na videu na Instagramu z kempu na Kanárských ostrovech.

Michal Procházka, foto: Jan Kucharčík

Vytisknout