přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. června 2018, 22:29

Novotná a Kerbachová do Tampere

Při závěrečném dni mistrovství ČR ve vícebojích mládežnických kategorií v Kolíně se bojovalo o cenné kovy ve čtyřech kategoriích.

Nejspíš nejsledovanějším a také nejkvalitnějším závodem mistrovského víkendu byl sedmiboj juniorek, kde se očekával duel tradičních soupeřek Anny Kerbachové z USK Praha a Jany Novotné z Dukly Praha. Obě si kromě mistrovského titulu brousily zuby i na splnění výkonnostních požadavků pro start na mistrovství světa juniorů ve finském Tampere. Po první dni byla ve vedení Kerbachová, která měla tříbodový náskok na Novotnou. Pořadí se otočilo hned po první disciplíně druhého dne, kterou byl skok daleký. Ten se povedl oběma závodnicím, ale o něco úspěšnější byla Novotná, která dolétla na 605 centimetrů a dostala se tak do čela. Kerbachová hodně spoléhala na svůj oblíbený oštěp, ale ten ji tentokrát zklamal, když nepřekonala čtyřicetimetrovou hranici a zůstala tak daleko za očekáváním. Před závěrečnou osmistovkou tak bylo o pořadí rozhodnuto, ale ve hře byl ještě „limit“ na MSJ. Obě rivalky si vzájemně pomohly a do cíle doběhly téměř společně v čase okolo 2:23, což jim oběma stačilo ke splnění nominačních kritérií pro Tampere. Mistrovský titul obhájila Jana Novotná se ziskem 5529 bodů. Loňská dorostenecká mistryně Anna Kerbachová vystoupala na stříbrný stupínek za 5468 bodů a bronz měl stejnou majitelku jako v loňském roce, kterou byla olomoucká Michaela Gieselová (4820 b.).

Mezi juniory dotáhl své tažení do vítězného konce Lukáš Kuthan z Pardubic, jenž pohodlně udržel vedení z prvního dne a potvrdil roli hlavního favorita. Účastník loňského mistrovství Evropy v Grossetu zvítězil, když posbíral 6962 bodů. Stříbro putuje do Brna zásluhou Viléma Stráského (6711 b.). Bronz vybojoval jičínský Jan Rejha za 6706 bodů. Juniorský mistrovský desetiboj dokončilo pouze osm ze čtrnácti borců.

Mladší žactvo mělo na programu pětiboj. Závod děvčat byl skutečně dramatický až do samotného konce. Na závěrečné osmistovce rozhodla o svém celkovém vítězství Kateřina Šebrlová z Aritmy Praha, jejíž bodový součet činil 3031 a o jediný bod porazila stříbrnou Annu Havlíčkovou z Hradce Králové (3030 b.). Bronzovou radost si udělala Ema Feilhauerová z Kopřivnice (2960 b.).

Chlapeckému klání kraloval kolínský Jiří Synek se ziskem 2633 bodů. Druhý skončil Matěj Mach z Příbrami za 2330 bodů a na stupně vítězů je doprovodil bronzový Mikuláš Dreisig z Jihlavy (2297 b.).

Petr Jelínek, foto: ČAS - D. Kisialová

Vytisknout