přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. února 2011, 23:32

Novinářskou laťku vyhrál Bába

Závěrečný mítink Czech High Jump Grand Prix na pražském Zličíně ovládl stejně jako předešlé dva díly Jaroslav Bába. Česká jednička k tomu přidala v hale po třech letech i výkon přes 230 cm.

Nově vzniklý seriál, který spojil již zavedené výškařské soutěže – Ostravskou, Brněnskou a dnešní Novinářskou laťku – patřil jednoznačně Jaroslavu Bábovi. 26letý skokan zvítězil v postupně gradujících výkonech 226, 228 a 230 cm a zopakoval si tak předloňské prvenství. „Jsem spokojený s vítězstvím i výkonem,“ pochvaloval si svěřenec Jana Janků staršího, který si právě zdolání této mety přál. Sice 230 překonal předloni venku, ale v hale už dvě sezony za sebou nikoli.


Při halovém MS 2008 - foto: www.graf.cz

„Už mi docela šel rozběh, ale chci se posunout ještě o nějaký ten centimetr. Jsem rád, že jsem si osahal i 234, jen si ještě musím na vyšších výškách zažít přechod,“ komentoval Bába pokusy na úrovni rekordu mítinku. Medailista z olympiády v Aténách tak rozhodně nepodléhá nějaké euforii, vždyť soutěží neprošel úplně hladce, jeden křížek si připsal na 226 a pak i na 230. „Ale tenhle povrch mi vyhovuje víc než ty pružné,“ řekl s odkazem na kamenné podloží pokryté tenkou vrstvou umělotiny.

„Naopak takovému Uchovovi to, co je v Hustopečích nebo Banské Bystirci, hodně sedí. Uvidíme, jak mu to půjde v Paříži, ale počítám, že to bude spíše něco tvrdšího. Na druhou stranu je pravda, že je (Uchov) teď úplně jinde,“ uznal Bába, kterého před halovým ME čeká ještě středeční mítink (16.) v Bydhošti, poté domácí šampionát v pražské Stromovce (20.) a pak už jen čtrnáct dní závěrečné přípravy. „První týden potrénuju a druhý budu relaxovat,“ plánuje si.

Dnes byli Bábovými největšími soupeři zámořští skokané, kteří oba zdolali 227 centimetrů. Bahamský Trevor Barry postupoval do této výšky bez zaváhání a tak mu nakonec patřilo druhé místo před Američanem Keithem Moffattem, jenž se udržel v soutěži na 224 až třetím pokusem. Pod stupni vítězů se seřadili Rus Těrešin s 225 a Ital Talotti (220).

Výsledky Novinářské laťky

Konečné pořadí Czech HJ GP 2011 (neoficiálně)
1. Jaroslav Bába 84       Česko                  30 b 
2. Keith Moffatt 84         USA                     17 b
3. Andrej Těrešin 82      Rusko                  17 b 
4. Trevor Barry 83         Bahamy              15 b   
5. Alessandro Talotti 80  Itálie                   13 b
6. Radu Tucan 86           Moldavsko           12 b   
7. Fabrice Saint-Jean 80  Francie               11 b
8. Viktor Šapoval 79       Ukrajina               9 b   
9. Horák Peter 83           Slovensko            7 b  
10. Hikaru Cučija 86       Japonsko             6 b

Michal Procházka

Vytisknout