přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. dubna 2003, 07:51

Nejrychlejší Čech odlétá na Kanárské ostrovy

Řada českých sprinterů a překážkářů v sobotu 19. dubna zahajuje soustřědění ve středisku Maspalomas na Kanárských ostrovech.

Mezi ně patří také nejrychlejší muž českých tabulek sezony 2002 Jiří Vojtík. Jednadvacetiletý sprinter pražského Olympu letos vynechal celou halovou sezonu, v níž absolvoval pouze dva testy na 200 a 300 metrů. "Od začátku sezony se soustředím vysloveně na léto," hovoří o svých záměrech Vojtík. V letní sezoně čekají Jiřího Vojtíka snad tři vrcholné závody. Nejprve to bude Evropský pohár ve slovinském Velenje, poté červencové ME do 22 let, které hostí polská Bydhošť.Foto: František Macák

Vojtík pomýšlí také na start na seniorském MS v Paříži. Limity B pro účast na srpnovém MS jsou 10,28 na 100 m a 20,75 na 200 m. Vojtíkovy osobní rekordy, kterých dosáhl shodně v loňském roce, mají hodnotu 10,42 a 20,88. "Mistrovství světa je pro mě velkou motivací. Pokud se tam nedostanu, rád bych startoval na světové univerziádě," odkrývá své plány Jiří Vojtík. Hlavní pozornost však svěřenec trenéra Jiřího Nejdla upírá k evropskému šampionátu do 22 let, kde má reálné šance uspět. "Pokud se mi na šampionát dvaadvacítek podaří probojovat, chtěl bych tam i uspět. Co můžu považovat za úspěch, uvidím až podle aktuální formy," říká Vojtík, který na ME do 22 let před dvěma lety skončil v rozběhu na 200 m a se štafetou na 4x100 m obsadil 7. místo.

Objemovou část přípravy už Jiří Vojtík dokončil a na Kanárských ostrovech bude především běhat. "Do posilovny vůbec chodit nebudu. Půjde hlavně o pilování techniky startů, přechod ze stometrového startu do běhu a další sprinterské speciality," přibližuje Vojtík svůj program soustředění v Maspalomas. Kromě zmíněných prvků však Jiří Vojtík s dalšími kolegy bude nacvičovat techniku štafetových předávek. Z Kanárských ostrovů se Jiří Vojtík a ostatní čeští sprinteři a překážkáři vracejí v sobotu 3. května.

Tomáš Klement

Vytisknout