přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. listopadu 2022, 09:23

Na digitální výstavě WA i český snímek

Fotografie Barbory Špotákové z MČR v Hodoníně se nedostala mezi trojici finalistů, je však ve 26 snímků zařazených do užšího výběru v rámci výročních cen Světové atletiky.

Pětičlenná porota složená z odborníků – Raquel Cavaco Nunes, Ivo Gonzalez, Pascal Rondeau – a členů komise atletů WA – Valerie Adams a Renaud Lavillenie – zúžila nejprve 110 přihlášených snímků (autoři z 33 zemí, ze všech šesti regionálních asociací) na čtvrtinu.

Z 26 adeptů užšího výběru, do nějž se dostala fotografie Eduarda Erbena s Barborou Špotákovou při Mistrovství ČR v Hodoníně, pak porota určila (a už dříve v listopadu zveřejnila) trojici finalistů. Vítěz bude oznámen na sociálních sítích Světové atletiky 2. prosince v rámci týdne vyhlašování „World Athletics Awards 2022“.

Finalisté

Grant Holloway z USA se vzdaluje balíku soupeřů při světovém rekordu v semifinále 60 m překážek na halovém mistrovství světa ve Štark aréně v Bělehradě. Foto: Sam Barnes, Sportsfile

Jereem Richards z Trinidadu a Tobaga slaví zisk zlata ve finále dvoustovky na hrách Commonwealthu na Alexander stadionu v Birminghamu. Foto: Phil Noble, Reuters

Němka Lea Meyer padá po hlavě do vody při svýplu na mistrovství světa na Hayward Field v Oregonu v USA. (Do finále zde nepostoupila, později na ME získala stříbro.) Foto: Martin Rickett, PA Media

O fotografech

Sam Barnes je původem z Velké Británie, ale od roku 2015 pracuje v agentuře Sportsfile v irském Dublinu. Již mnoho let úzce spolupracuje s irským atletickým svazem, pokrývá pro ně řadu velkých šampionátů po celém světě.

Phil Noble působí v severozápadní Anglii. Ve společnosti Reuters je od roku 2006 a fotí širokou škálu sportovních akcí, včetně letních a zimních olympijských her či fotbalové Premier League a Ligy mistrů.

Martin Rickett pracuje pro PA Media se sídlem v britském Manchesteru. Od svého nástupu v roce 2001 pokrýval několik olympiád a her Commonwealthu, mistrovství světa a Evropy v atletice. Také on se věnuje fotbalu, od Premier League po ME či MS.

----------------

Kompletní přehled 26 snímků najdete na webu World Athletics (přímý odkaz).

Michal Procházka, foto: E. Erben, S. Barnes, P. Noble, M. Rickett

Vytisknout