přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. dubna 2003, 12:19

Mistrovství republiky v půlmaratonu již popáté v Domažlicích

Domažlice se již popáté stanou dějištěm mistrovství České republiky v půlmaratonu.

Malebné západočeské městečko bude v sobotu 26. dubna plné atletiky a zábavy. Start hlavního závodu (tedy mistrovství České republiky v půlmaratonu mužů a žen, ale také veteránů a zároveň mistrovství západních Čech plus veřejného závodu) je v 15:00 hodin na náměstí v Domažlicích. „Přihlášky ještě nejsou definitivně uzavřeny, ale již nyní je jasné, že titul mistra republiky bude obhajovat Pavel Faschingbauer, představí se také například Keňan Victor Gatundu,“ uvádí ředitel závodu Petr Konop a dodává: „Jsme rádi, že se půlmaraton opět po roce vrací do Domažlic. Pro příchozí diváky máme připraveno několik překvapení. Ti, kteří se budou chtít aktivně zapojit do dění, mohou zkusit ve 14 hodin lidový běh. Partner Českého atletického svazu – Všeobecná zdravotní pojišťovna – připravil pro všechny účastníky lidového běhu jednu lahůdku – každý z těch, kteří doběhnou do cíle, si může ověřit svůj zdravotní stav a nechat si změřit cholesterol.“

Další novinka letošního ročníku bude patřit dětem. Právě v Domažlicích bude mít premiéru projekt Dětské závody s Českou spořitelnou. Od 14 hodin proběhne prezentace na náměstí a potom již děti ve věku od osmi do dvanácti let čekají dvě hodiny plné báječné zábavy a soutěží o diplomy a ceny. Děti si budou moci vyzkoušet jednotlivé atletické disciplíny formou hry s jednoduchými a lehkými pomůckami.

Pro diváky i závodníky bude připravena tombola o zajímavé ceny a příjemné atletické odpoledne zpestří country kapela Dědows. "Domažlický půlmaraton letos vstupuje již do 10. ročníku. V Domažlicích se vždy běhaly dlouhé tratě, dříve to byly maratony, v devadesátých letech jsme na tradici navázali půlmaratonem. Touto cestou bych rád pozval všechny příznivce atletiky a aktivní běžce na sobotní odpoledne do Domažlic," dodává Petr Konop.

Více informací o Domažlickém půlmaratonu naleznete zde.


Karolína Farská

Vytisknout