přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. dubna 2003, 16:30

Mistr světa Sánchez se v červnu utká s Mužíkem

Soupeřem světového šampióna v běhu na 400 m překážek Felixe Sáncheze bude při jeho úvodním startu v této sezoně úřadující vicemistr Evropy Jiří Mužík.

Stane se tak 12. června při 42. ročníku Zlaté tretry v Ostravě. Už předtím Sánchez absolvuje několik závodů na hladké čtvrtce, ale ostravský mítink pro něho bude letošní premiérou v jeho hlavní disciplíně. „Sánchez do Ostravy určitě pojede vyhrát,“ sděluje ambice aktuální světové jedničky na 400 m překážek pro Zlatou tretru Jiří Mužík a dodává: „Myslím si ale, že na Tretře to nebude jediný kvalitní závodník v naší disciplíně.“ Pětadvacetiletý borec z Dominikánské republiky je v současném pořadí světového žebříčku mezi atlety na druhém místě za marockým mílařem El Guerroujem.

Foto: F. Macák


V roce 2002, tedy ve své nejlepší sezoně, Felix Sánchez na trati 400 m překážek nebyl poražen a díky sedmi vítězstvím na mítincích Zlaté ligy získal podíl na Jackpotu. Kromě toho časem 47,35 překonal vlastní rekord středoamerického kontinentu. Ke světovému rekordu Kevina Younga z USA se tak přiblížil na téměř půl vteřiny. "Sánchez je navíc ještě relativně mladý. Podle mého názoru překážkář zraje někdy okolo třicítky. Důkazem toho jsou například Mori nebo Diagana," vyjadřuje se k Sánchezově budoucnosti Jiří Mužík.  

Sám Mužík cítí dobrou formu a na ostravském mítinku chce také uspět. „Budu se snažit připravit se tak, abych podal kvalitní výkon a svým soupeřům pořádně zavařil,“ říká překážkář pražské Dukly, rovněž ozdoba mítinku kategorie IAAF Super Grand Prix, Zlatá tretra.

Tomáš Klement

Vytisknout