Mezuliáníková druhá ve Stockholmu

úterý 11. února 2020
Úterní atletický program byl nezvykle pestrý. Česká atletika měla své zastoupení ve švédském Stockholmu a polském Lodži. Skákala se také Banskobystrická laťka. V pražské Stromovce pak proběhly další veřejné závody.

Stockholm

Běžkyně Diana Mezuliáníková se představila na mítinku ve švédské metropoli, kde startovala v závodě na 800 metrů. V něm našla jedinou přemožitelku, když finišovala na druhé příčce v čase 2:03.66. Rychlejší byla pouze Noelie Yarigová z Beninu za 2:03.52. Vynikající úroveň měla soutěž koulařů, kde si opět dokázal posunout své kariérní maximum Ital Leonardo Fabbri, jehož vítězný výkon měl hodnotu 21.59. Daleko za dvacet metrů vrhl také Nor Marcus Thomsen (20.55).

Lodž

Sprinter Zdeněk Stromšík absolvoval svůj další start v Lodži. Z rozběhu se mu podařilo postoupit časem 6.74 a ve finále si pak svěřenec trenéra Jaroslava Vlčka dosprintoval pro páté místo za 6.71. Vyhrál Brit Richard Kilty v čase 6.66. Mezi ženami byla na stejné trati nejrychlejší Ukrajinka Viktoria Ratnikovová (7.32). Špičkové koulařské klání opanovali domácí borci. Suverénním vítězem se stal Konrad Bukowiecki, jenž dal zapomenout na nepodařené vystoupení v Toruni a tentokrát zapsal 21.54. Druhý byl jeho reprezentační kolega Michal Haratyk za 20.95. Třetí skončil Nigerijec Chukwuebuka Enekwechi (20.87). Na šedesátce překážek se blýskl novým osobním rekordem 7.57 Maďar Valdo Szucs.

Banská Bystrica

Na 26. ročník Banskobystrické laťky se opět sjela parádní světová konkurence. V závodě mužů se hned dva výškaři úspěšně přenesli přes laťku o hodnotě 233 centimetrů. Kubánec Luis Zayas to zvládl hned napoprvé, což mu vyneslo primát. Druhý Jamal Wilson z Baham překonal 233 napotřetí. Pro oba se jedná o nové osobní rekordy. Přes 230 centimetrů se dostal ještě bronzový Brit Tom Gale. Vítěz nedávné High Jump Grand Prix se v třetím závodě za sebou dostal přes tuto metu. Tentokrát zapsal 231 centimetrů.

Ženská soutěž byla v jasné režii ukrajinských závodnic, které obsadily kompletní stupně vítězů. Roli favoritky potvrdila nejmladší z nich Jaroslava Mahučiková. Stačil jí k tomu výkon 196 centimetrů. Druhá byla ve vyrovnaném sezónním maximu 193 centimetrů Iryna Heraščenková. Ta tuto hodnotu skočila hned prvním pokusem, zatímco třetí Julia Levčenková na pokoření 193 potřebovala pokusy tři.

Praha/Stromovka

Na veřejných závodech v Atletické hale Otakara Jandery v pražské Stromovce se běhaly převážně sprinty. Na šedesátce byli nejrychlejší Jan Jirka (6.91) a Kristýna Kobiánová (7.52). V závodě na 200 metrů zaznamenali nejlepší časy David Ryba (21.86) a Martina Hofmanová (23.99). Na čtvrtce byli nejlepší Patrik Šorm (47.32) a Anna Šimková (56.89). V dálkařském sektoru vylepšil své vlastní letošní národní maximum Adam Pekárek, když dolétl na 737 centimetrů.