přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. října 2021, 13:01

ME družstev 2023 součásti Evropských her

Mistrovství Evropy družstev se v roce 2023 nebude konat jako samostatná soutěž, ale proběhne v rámci Evropských her, které se uskuteční v polském Chorzówě.

Na Slezském stadionu v Chorzówě by se měly uskutečnit všechny úrovně soutěží mistrovství Evropy družstev včetně té nejvyšší. Právě do ní se podařilo zpět postoupit české reprezentaci, když letos v červnu v rumunské Kluži ovládla po těsném souboji s Běloruskem a Nizozemském 1. ligu mistrovství Evropy družstev a vrací se tak do Superligy.

O propojení obou akcí se domluvila Evropská atletika s Evropským olympijským výborem. Zařazení týmové soutěže do programu naplnilo přání šéfa Evropské atletiky Dobromira Karamarinova. Cílem bylo, aby na Evropských hrách startovali ti nejlepší atleti. Při minulých ročnících tomu tak nebylo. V sezóně 2015 se v Baku konala pouze třetí liga mistrovství Evropy družstev a před dvěma lety v Minsku pak měla premiéru soutěž týmu v rámci projektu DNA (dynamická atletika).

Superliga mistrovství Evropy družstev se tak potřetí v řadě uskuteční v Polsku. V roce 2019 byla hostitelem tohoto podniku Bydhošť, kde závodila i česká reprezentace a smolně sestoupila do první ligy. Letos se pak kontinentální týmová elita sešla právě v Chorzówě, kam se tedy vrátí také pro rok 2023 i s českou účastí. Původně měl být pořadatelem Superligy v roce 2023 Madrid. Nyní se tak jedná, že by Španělé uspořádala tuto soutěž v roce 2025.

Petr Jelínek, foto: ČAS - Aleš Gräf

Vytisknout