přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. února 2019, 10:44

Maslák v Glasgow obhajovat nebude

Smutná zpráva přišla jen těsně před odletem české reprezentace na halové mistrovství Evropy v Glasgow. Čtvrtkař Pavel Maslák totiž do Skotska neodcestuje z důvodu přetrvávající virózy.

"Skolila mě chřipka, a tak nemůžu obhajovat titul halového mistra Evropy. Mrzí mě to, přišlo to v nejméně vhodnou chvíli. Loni jsem si vybral štěstí, teď přišla smůla. Na halové šampionáty se vždy těším a i tentokrát jsem se chtěl poprat o co nejlepší umístění. Nezbývá nic jiného než se vyléčit a připravit se na letní sezónu," vzkázal Pavel Maslák, kterému se v posledních týdnech viróza vracela. Teplotu měl i po Düsseldorfu, svém posledního závodu před HME minulou středu.

Svěřenec Dalibora Kupky opanoval poslední tři halové evropské šampionáty. Na nejvyšší stupínek vystoupal v Göteborgu 2013, Praze 2015 a Bělehradě 2017. V Glasgow měl usilovat o čtvrtý cenný kov z HME v řadě. Jeho tabulkové postavení ho řadilo mezi hlavní favority. V této sezóně byli rychlejší pouze Nor Karsten Warholm a Slovinec Luka Janežič.

Petr Jelínek

Vytisknout