Mannová uspěla na akademickém mistrovství v USA

úterý 18. listopadu 2003
Studentka univerzity v americkém Provu Michaela Mannová zářila na regionálním šampionátu vysokoškoláků v přespolním běhu.

Akademické mistrovství ve státě Utah česká závodnice zcela opanovala a šestikilometrovou trať zdolala za 20:33,8. Stříbrnou medailistku, Švédku Nilssonovou, za sebou česká rekordmanka na 3000 m překážek nechala o čtrnáct vteřin. Nejlepší domácí závodnicí se stala třetí v pořadí Turnerová. Zlatou medailí Mannová nejvýrazněji přispěla také k vítězství své univerzity v soutěži družstev. Michaela Mannová letos v červenci přivezla stříbro z ME do 22 let ze závodu ve steeplu, kde vylepšila vlastní národní rekord. Na republikovém šampionátu v Olomouci podle očekávání získala mistrovský titul v závodě na 5000 metrů.

V anketě Atlet roku ČR 2003 pak obsadila třináctou pozici, na šestém místě skončila v anketě v kategorii Objev roku. Úspěšná sezona pro jednadvacetiletou atletku ještě nekončí, za tři týdny se ve Spojených státech zúčastní národního šampionátu.

Z výsledků akademického mistrovství oblasti Mountain Region v přespolním běhu – 6 km, Ogden (USA):