Macurová vybojovala stříbro

sobota 5. listopadu 2022
Mistrovství světa v horských bězích v thajském Chiang Mai pokračovalo druhým soutěžním dnem, kdy byly na programu maratonské závody a česká výprava se může radovat z první medaile. V závodě Short Trail si doběhla Barbora Macurová pro stříbrnou medaili.

Do ženského závodu nastoupily tři české závodnice a Barbora Macurová se po celou dobu pohybovala na vysokých pozicích průběžného pořadí. Navíc jím postupně stoupala. Na prvním mezičase 8.3 kilometru figurovala na pátém místě. Po osmnácti kilometrech se sice o jednu pozici propadla, nicméně na metě 26. kilometru už byla na dohled pódiovému umístění. Zatímco dvěma soupeřkám před ní docházely síly, Barbora si je rozvrhla skvěle, když třiatřicátým kilometrem už probíhala na druhém místě. To udržela až do cíle a díky tomu si pověsila na krk světové stříbro. Časem 3:51:22 ztratila na vítěznou Rumunku Denisu Dragomirovou necelé dvě minuty.

Barbora Jíšová se v první polovině závodu pohybovala na konci druhé desítky a následně se mírně propadla. Nakonec z toho bylo 23. místo v čase 4:16:40. Třetí česká reprezentantka Lucie Šaclová finišovala jako devětatřicátá za 4:36:49. V týmovém klání obsadily naše běžkyně šesté místo. Vyhrály Španělky před Američankami a Britkami.

V závodě mužů se kompletní české trio vešlo do třetí desítky. Nejlepšího umístění dosáhl čtyřiadvacátý Tomáš Křivohlávek v čase 3:35:07. Za ním finišoval na 27. místě zkušený Vít Pavlišta (3:37:13) a Matěj Zima skončil devětadvacátý (3:39:15). V soutěži družstev patří našim borcům osmé místo. Obsazení stupňů vítězů obstarali zlatí Italové, stříbrní Francouzi a bronz putuje do Velké Británie. Individuální triumf bere Nor Stian Angermund v čase 3:08:29. Na stříbrný stupínek vystoupal Ital Francesco Puppi (3:11:47) a z bronzu se radoval Brit Jonathan Albon (3:13:05).