přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. května 2003, 17:00

Lída Formanová trénuje naplno, ale stále není úplně fit

Po dlouhé zimní pauze a vleklých zdravotních problémech se na atletické ovály opět brzy vrátí mistryně světa Lída Formanová.

   „Nechci nic uspěchat, první závod bych viděla tak koncem června,“ upřesňuje běžkyně a dodává: „stále nejsem úplně bez bolesti, ale dá se s tím běhat, trénuji naplno a doufám, že to snad bude lepší.“ Z tréninku zatím vynechává klasickou rychlost a pravidelně chodí na rehabilitaci, využívá speciální cviky, ale také léčbu injekcemi. Zdravotní problémy Formanové začaly již v prosinci loňského roku, vynechala tedy zimní sezonu. Zdraví se ovšem stále nelepšilo, pokračovaly problémy s vyhřezlou plotýnkou a s tím související bolest sedacího nervu. V dubnu, ještě před soustředěním, tedy strávila týden na rehabilitační klinice na Malvazinkách.

Svůj boj se  zdravotními problémy Formanová nevzdává. „Mám atletiku ráda. Kdyby mě to nebavilo, tak bych už to dávno vzdala. Ale nemohu si přece jen tak vyklidit na stadionu skříňku a odejít domů!“.

Formanové také pomohl loňský famózní návrat na mistrovství Evropy v Mnichově, kde skončila čtvrtá. Tenkrát se opět vrátila do špičky. „Povzbudilo mě to, nechce se mi skončit rok před olympiádou. Ale nejde jen o olympiádu, mistrovství světa v Paříži mě také velmi láká. Myslím, že na to mám, potřebovala bych ale to zdraví…“

Karolína Farská

Vytisknout