přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. ledna 2023, 21:29

Kvalitní překážky ve Stromovce

V Hale Otakara Jandery proběhly veřejné závody. Nejhodnotnější časy byly k vidění na šedesátce překážek mužů i žen. Halovou sezónu zahájil český rekordman Petr Svoboda.

Domácí halu si vybral pro vstup do sezóny český rekordman Petr Svoboda, pro něhož se jednalo o první ostrý závod od červencového mistrovství světa v Eugene, kde si přivodil zranění, které ho vyřadilo pro evropský šampionát v Mnichově. V závodě neměl sobě rovného soupeře a rovinku s ploty prolétl v čase 7.66, čímž s přehledem pokořil potvrzovací výkon Českého atletického svazu směrem k HME v Istanbulu. Za ostrým entry limitem pak zaostal jen o pouhé dvě setiny. Dařilo se také dorostenci Michalu Radovi. Borec, jenž ještě před pár týdny závodil jako starší žák, se zařadil časem 7.97 na desátou příčku historických tabulek kategorie do 18 let.

Parádní duel svedly ve stejné disciplíně žen Tereza Vokálová s Terezou Elenou Šínovou. Vítězně z něj vyšla Vokálová, která navíc posunula hodnotu svého kariérního maxima z loňského Czech Indoor Gala o celých patnáct setin na 8.18 a posunula se na sedmé místo národních historických statistik. Na potvrzovací výkon ČAS pro HME ztratila čtyři setiny. Šínová se do cíle předklonila o dvě setiny později než její soupeřka a výkonem 8.20 si vyrovnala kariérní maximum. Tomu se přiblížila časem 8.46 také vícebojařka Dorota Skřivanová.

Ve výškařském sektoru se dařilo Michaele Hrubé. Svěřenkyně Jaroslava Báby zdolala napotřetí 187 centimetrů a vyhoupla se zpět do čela národních tabulek. Soutěž výškařů vyhrál její tréninkový kolega Marek Peřich za 206. 

Na dvoustovce žen potvrdila dobrou rychlostní formu Nikoleta Jíchová, když jako jediná stlačila svůj čas pod 24 vteřin a mohla se radovat z nového osobáku 23.91. Další přidala na šedesátce, kterou proběhla za 7.58. Zde byly rychlejší pouze Pavla Kvasničková (7.53) a Tereza Vokálová (7.54).

Jediným sprinterem, kterému se podařilo na stejné distanci prolomit hranici 21 vteřin, byl Tomáš Němejc. Tomu časomíra v cíli ukázala 20.98. Velmi solidních časů dosáhli také Jiří Polák (21.10) a Ondřej Macík (21.13), jenž byl nejrychlejší na šedesátce za 6.88.

Výsledky

Petr Jelínek

Vytisknout