přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. ledna 2019, 09:40

Kudlička a Ptáčníková mají dcerku Terezu

S radostnou zprávou se na sociálních sítích pochlubil tyčkařský pár Jan Kudlička a Jiřina Ptáčníková. Včera večer se stali rodiči dcerky Terezy.

V pondělí 21. ledna ve večerních hodinách přišly z pražské porodnice Apolinář skvělé zprávy. Janu Kudličkovi a Jiřině Ptáčníkové se narodilo děvčátko, kterému dali jméno Tereza. Dnes v ranních hodinách se Jan Kudlička pochlubil s novým přírůstkem do rodiny na sociálních sítích. „Tak včera večer jsme zabojovali a narodila se nám malá Terezka Kudličková. Obě holky jsou v pořádku a maminka to údajně zvládla „učebnicově“. Takže děkujeme za špičkovou péči celému týmu Antonína Pařízka u Apolináře. Teď už je to na nás,“ vzkázal na svém facebooku.

Malá Terezka bude mít skutečně vynikající sportovní geny. Jan Kudlička je stříbrným medailistou z mistrovství Evropy v Amsterdamu. K tomu má ve své sbírce ještě bronzové cenné kovy z evropského šampionátu v Curychu 2014 a z halového mistrovství světa ve stejném roce. Na olympijských hrách v Riu de Janeiru skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Výkonem 583 centimetrů je národním rekordmanem pod otevřeným nebem. Celkem dvanáctkrát se stal mistrem republiky.

Jiřina Ptáčníková zažila největší úspěch své bohaté tyčkařské kariéry na mistrovství Evropy v Helsinkách 2012, kde získala zlatou medaili. Z cenného kovu se radovala také na halovém světovém šampionátu v Sopotech o dva roky později, kde brala stříbro. Na olympijských hrách v Londýně skončila šestá. Její národní rekordy v hale a venku mají hodnotu 476 a 471 centimetrů. Mistrovství republiky ovládla jedenáctkrát. Ke svému poslednímu závodu nastoupila při halovém mistrovství České republiky v minulém roce, kde zvítězila.

Petr Jelínek

Vytisknout