přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. září 2023, 09:40

Kotyza druhý ve Štětíně

Hned několik českých reprezentantů se představilo na mítinku v polském Štětíně. Nejlépe si vedl půlkař Daniel Kotyza, jenž si doběhl pro druhé místo.

Daniel Kotyza si v neděli na mistrovství České republiky družstev v Hodoníně zaběhl časem 1:47.15 nový osobní rekord na osmistovce. Při středečním mítinku ve Štětíně tak chtěl dobrou formu prodat. Tentokrát tak rychlý nebyl, nicméně v závodě našel jen jediného přemožitele v Chorvatovi Marinovi Bloudkovi (1:47.51) a doběhl na druhém místě v čase 1:48.06.

Na stovce překážek jsme měli hned dvě zástupkyně. Tereza Vokálová finišovala jako šestá v čase 13.69 a Nicoleta Turnerová skončila sedmá za 13.92. Nejrychlejší byla Nizozemka Maayke Tjin A Lim (13.13). Natálie Kožuškaničová zvládla stovku za 11.88 a na dvoustovce se prezentovala časem 23.88.

O nejkvalitnější výkon mítinku se postaral novozélandský koulař Tom Walsh, jenž poslal své náčiní do vzdálenosti 21.92. Výrazného vylepšení svého sezónního maxima dosáhla americká oštěpařka Maggie Malone, která triumfovala za 64.04.

Weir na vítězné vlně

Italský koulař Zane Weir se po nevydařeném vystoupení na mistrovství světa nachází v parádní formě. Před několika dny zazářil při mítinku v Padově osobním rekordem 22.44, kterým se zařadil na páté místo evropských historických tabulek. Ve skvělém světle se ukázal i na dalším domácím mítinku v Roveretu, kde kraloval dalším špičkovým výkonem 21.88 a připsal si cenné skalpy dvou medailistů z Budapešti Leonarda Fabbriho (21.35) a Joea Kovacse (21.34).

Hodně byly vidět jamajské barvy. Oba nejkratší sprinty na 100 metrů opanovali reprezentanti z tohoto karibského ostrova. Mezi ženami byla nejrychlejší Natasha Morrison za 11.00 a mužské stovce kraloval Oblique Seville za 10.00. V trojskokanském sektoru dominovala jejich krajanka Shanieka Ricketts výkonem 14.92.

Trojí české zastoupení v Bruselu

Již zítra se uskuteční poslední mítink základní časti letošního ročníku Diamantové ligy. V Bruselu se představí dvě české reprezentantky. Letos podruhé si zazávodí v rámci tohoto seriálu oštěpařka Nikola Ogrodníková. V Chorzówě byla čtvrtá za 60.55 a ráda by jistě navázala na své nedávné vystoupení v německém Thumu, kde zvítězila hodem dlouhým 61.52.

Svou premiéru na mítinku Diamantové ligy má před sebou čtvrtkařka Tereza Petržilková. Ta by měla nastoupit v B běhu na 400 metrů, kde by měla patřit favoritkám. V předprogramu bude závodit ve stejné disciplíně také Patrik Šorm

Sedmero Čechů v Záhřebu

V neděli pak proběhne závěrečný zlatý mítink World Athletics Continental Tour, a ten bude na české zastoupení celkem bohatý. V koulařském kruhu by neměl chybět Tomáš Staněk. V předběžné startovní listině běhu na 800 metrů mužů figurují Filip Šnejdr s Jakubem Dudychou. Patnáctistovku by měla běžet Kristiina Mäki a běžeckou sestavu doplňují stýplaři Damián Vích s Karolínou Jarošovou. Česká oštěpařská škola má zastoupení v Nikol Tabačkové

Petr Jelínek, foto: Soňa Maléterová

Vytisknout