přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. března 2023, 09:51

Kopecký průběžně sedmý

V sobotním dopoledním programu na HME v Istanbulu se představili dva čeští reprezentanti. Vícebojař Ondřej Kopecký je po třech disciplínách sedmý. Zdeněk Stromšík skončil na šedesátce v rozběhu.

Ondřej Kopecký zahájil své dvoudenní putování soutěží sedmibojařů na šedesátce časem 7.09. Zde potvrdil své rychlostní předpoklady Švýcar Simon Ehammer, jenž prolétl rovinku za 6.80. V dálkařském sektoru svěřenec Romana Šebrleho nejprve zajistil skokem na 723 centimetrů a následně přidal ještě další cenné body za 736. Naopak šok přišel od suverénně nejlepšího dálkaře z celého startovního pole a také leadera letošních sedmibojařských evropských tabulek Ehammera, jenž nezaznamenal jediný měřený pokus a nepřipsal si žádné body, čímž se vyřadil z boje o nejvyšší pozice. V dálce si výrazně polepšil Hans-Christian Hausenberg z Estonska za parádních 781 centimetrů.

Do koule nenastoupil kromě zmiňovaného Ehammera ani Ital Dario Dester. Startovní pole se tak zúžilo na dvanáct vícebojařů. Kopecký předvedl nejdelší pokus hned v úvodní sérii, kdy jeho koule dopadla na 13.57 a zde bohužel přišla určitá bodová ztráta na soupeře. Šestnáctimetrový vrh předvedl Francouz Makenson Gletty (16.07). Po úvodních třech disciplínách figuruje Ondřej Kopecký na průběžné sedmé příčce se mezisoučtem 2453 bodů. Vede Francouz Kevin Mayer (2689) před Estoncem Hansem-Christianem Hausenbergem (2651) a Němcem Manuelem Eitelem (2616).

Zdeněk Stromšík nastoupil hned do prvního rozběhu na 60 metrů a letošnímu českému šampionovi se nevedlo podle představ. Do cíle se předklonil na šestém místě v čase 6.79, což bylo od postupu do semifinále daleko. K tomu bylo potřeba zaběhnout o sedm setin rychleji. V celkovém hodnocení tak Zdeněk obsadí dvaatřicáté místo. Nejrychlejším mužem rozběhů byl obhájce titul Marcell Lamont Jacobs z Itálie za 6.57.

Srbská dálkařka Ivana Vuleta skočila již v kvalifikaci letošní nejlepší evropský výkon 698.

Petr Jelínek, foto: Soňa Maléterová

Vytisknout