přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. července 2020, 12:22

Kontinentální tour startuje za 4 týdny

Přesně čtyři týdny zbývají do startu úvodního ročníku nově vzniklého atletického seriálu World Athletics Continental Tour Gold, jehož součástí je i Zlatá tretra v Ostravě.

Kontinentální Tour bude mít letos svou premiéru. Mítinky v jejím rámci se rozdělují do tří kategorií, přičemž kategorie Gold zahrnuje osm nejkvalitnějších závodů tohoto seriálu. Kromě Diamantové ligy se tak jedná o mítinky s největším obsazením světových hvězd. Osm závodů v rámci kategorie Gold se odehraje během dvou měsíců na třech kontinentech a zásluhou Zlaté tretry v Ostravě zavítá i do České republiky.

Celý seriál odstartuje 11. srpna ve finském Turku, kde by měl být ozdobou zejména mužský oštěp. Předběžně potvrdili své starty olympijský šampion Thomas Röhler, mistr světa z roku 2017 Johannes Vetter či stříbrný z posledního evropského šampionátu Andreas Hofmann. Kompletní německé trio může útočit na rekord mítinku Thomase Röhlera, který má hodnotu 91.28. Další vrhačskou hvězdou Paavo Nurmi Games bude švédský diskařský světový šampion Daniel Stahl.

O týden později proběhne druhá zastávka v Székesféherváru. V Maďarsku plánují své starty světová rekordmanka na 400 metrů překážek Dalilah Muhammadová, dvojnásobný olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa v trojskoku Christian Taylor, další majitel čtyř zlatých z MS polský kladivář Pawel Fajdek či bahamský mistr světa na hladké čtvrtce Steven Gardiner.

23. srpna by měl následovat mítink v Tokiu, což bude poslední závod seriálu v tomto měsíci.

V neděli 6. září proběhne mítink v polském Chořově, a to bude přehlídka domácích hvězd v čele s Pawlem Fajdekem, šestimetrovým tyčkařem Piotrem Lisekem, čtvrtkařskou mistryní Evropy Justynou Swiety-Erseticovou, běžeckou stálicí Marcinem Lewandowskim nebo koulařským duem Konrad Bukowiecki a Michal Haratyk.

O dva dny později, tedy v úterý 8. září se pak můžeme těšit na 59. ročník mítinku Zlatá tretra v Ostravě. Na vítkovickém stadionu by ani tentokrát neměly chybět oštěpařské hvězdy Barbora Špotáková a Jakub Vadlejch nebo koulařský český rekordman Tomáš Staněk. Více informací o mítinku naleznete na jeho oficiálním webu.

Chorvatská metropole Záhřeb hostí World Continental Tour 15. září a největším lákadlem budou vrhačské disciplíny, kde své starty přislíbily olympijské šampionky diskařka Sandra Perkovičová a oštěpařka Sara Kolaková.

Jedinou africkou zastávkou bude 26. září mítink Kip Keino Classic v keňském Nairobi, kde budou chtít běhat rychlé časy hlavně domácí běžci v čele se světovým šampionem na patnáctistovce Timothy Cheruiyotem.

Celý seriál by pak měl uzavřít závod v čínském Nankingu, jehož termín bude teprve upřesněn.

Petr Jelínek

Vytisknout