přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. října 2013, 23:03

Klučinová: souboj teorie a zdraví

Eliška Klučinová je čerstvě absolventkou bakalářského stupně FTVS, kde zkoumala potenciál rozvoje vlastní výkonnosti. Aplikování poznatků však sedmé vícebojařce z letošního MS komplikují zdravotní problémy.

Prozkoumáno, spočítáno, posvěceno bakalářským titulem. Eliška Klučinová sama sebe a svůj trénink detailně probádala a díky teoretické práci pro Fakultu tělesné výchovy a sportu již má vědecky podloženo, kde má největší rezervy ve výkonnosti. Navíc získala dosti přesnou představu, jakým způsobem je umenšit. Teď  to již jen s trenérem Františkem Ptáčníkem převést do praxe. To však bohužel nebude snadné.

Ne že by trenér závěrům své svěřenkyně nevěřil, proti se však staví jiný silný činitel. A sice Eliščino zdraví. „Vyšlo mi, že bych se krom jiného měla více zaměřit na vrhy, to však komplikuje bolavé rameno, kvůli kterému jsem už skoro rok netrénovala oštěp. Podle docenta Koláře mám poraněné kloubní pouzdro a ačkoliv to na operaci zatím není, nějak řešit se to bude muset,“ uvědomuje si Klučinová.

 Další trable pak způsobují achilovky. „Ty mě zlobily už v létě. Doufala jsem, že jim pomůže klid, ale ozývají se pořád. A to trénuji teprve od pondělí,“ vzkázala ze soustředění, které probíhá a do 27. října probíhat bude v okolí hracholuské přehrady, kde trenér vlastní penzion.

 Hlavně od Eliščina zdraví tak bude odviset, jak bude vypadat její program v příští sezoně. V první řadě tedy to, zda vůbec či v jaké míře bude závodit v halové sezoně. „Pořád se to mění. Původně jsem neměla halu jít vůbec, teď zase trenér přišel s tím, že bychom se mohli pokusit dostat se na halové mistrovství světa. Podle mě ale ta šance moc velká není. Beru to spíš tak, že budu pilovat hlavně překážky a dálku, co se mi bude pak hodit i pro letní sezonu,“  nastiňuje Eliška.

 V létě pak bude jednoznačným vrcholem evropský šampionát v Curychu, na kterém bude chtít navázat na úspěch z mistrovství světa v Moskvě, kde skončila v novém českém rekordu za hranicí 6300 bodů na sedmém místě. V tu dobu jí bude šestadvacet let, ideální věk. „Své ambice konkretizovat nebudu, řeknu to tak, že jsou vyšší, než byly před rokem. Hlavně se ale musím dát do kupy,“ uzavírá bakalářka Eliška Klučinová.  

Adam Pražák, foto: graf.cz

Vytisknout