přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. července 2003, 10:47

Klimešová zlatá, Mannová stříbrná

Splněný B-limit na MS oštěpařky Jarmily Klimešové a český rekord Michaely Mannové znamenaly na mistrovství Evropy do 22 let dva medailové úspěchy české výpravy.

Hned prvním hodem v soutěži (59,05) by si Jarmila Klimešová zajistila zlatou medaili, ovšem svůj výkon ještě dvakrát vylepšila, když nakonec své náčiní poslala až do vzdálenosti 60,54 metru. Tím Jarmila nejen potvrdila své vítězství v hodu oštěpem na mistrovství Evropy do 22 let v polské Bydhošti, ale zároveň  o více než metr splnila B-limit na mistrovství světa do Paříže. Pro Klimešovou tento výkon znamenal zároveň vylepšení jejího osobního maxima o tři a půl metru. Další česká reprezentantka v této disciplíně Barbora Špotáková nakonec obsadila šestou příčku výkonem 56,65 metru, dlouho se ale v soutěži držela na čtvrtém místě.

 

Vynikající úspěch zaznamenala česká výprava také v běhu na 3000 metrů překážek. České barvy v této disciplíně hájila Michaela Mannová, která vybojovala stříbrnou medaili. Časem 9:42,01 zároveň vylepšila vlastní český rekord o téměř čtyři sekundy. První místo nakonec patřilo Rusce Ljubov Ivanovové, která časem 9:41,16 získala zlato a evropský rekord v kategorii do 22 let. Mannová si na Ivanovovou věřila, nejprve se pohybovala v čele závodu, ovšem pak už diktovala tempo Ruska. Mannová stříbro uhájila těsně o tři setiny před Nizozemkou Van den Bemptovou.

 

Českou medailovou nadějí byla překážkářka Alena Rücklová, ta si ovšem ve finálovém závodě časem 57,61 při nepříjemném větru uhájila pátou pozici. Výškařka Barbora Laláková obsadila osmou pozici, když skončila na výšce 187 centimetrů, koulařka Jana Kárníková taktéž uhájila osmou příčku výkonem 15,65.

Do dnešních finálových bojů postupuje mužská sprinterská štafeta, ale také Jiří Vojtík v běhu na 200 metrů a překážkáři Lucie Martincová a Jan Čech. 

Další informace k ME do 22 let hledejte v ZAOSTŘENO NA....