přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. července 2019, 12:06

"Kladno hází" letos i se světovými hvězdami

13. července 2019 se na městském stadionu Sletiště uskuteční již tradiční mezinárodní meeting Kladno hází a Kladenské memoriály. Pořadatelé z A.C. TEPO Kladno hlásí skvěle obsazenou startovní listinu a mnoho zvučných jmen.

České barvy budou hájit elitní domácí reprezentanti v čele s koulařem Tomášem Staňkem, nebo Pavlem Maslákem. Těšit se však diváci mohou především na patronku meetingu, oštěpařku Báru Špotákovou. Jestli naskočí do soutěže se ještě uvidí, nicméně určitě přijede do Kladna podpořit své reprezentační kolegy a kolegyně, třeba oštěpařku Irenu Šedivou.

Do Kladna se sjede také silná zahraniční konkurence. Především mužská koule slibuje světovou kvalitu soutěže. Vyjma Tomáše Staňka se představí třeba Portugalec Francisco Belo, Jihoafričan Orazio Cremona, Jamajčan O´Dayne Richards nebo Ind Tejinderpal Singh Toor. A to jsou všichni vrhači, kteří mohou pomýšlet na výkon kolem 21 metrů a někteří ještě o mnoho dál.

I mužský disk slibuje pestrou podívanou. Vyjma domácího odchovance Tomáše Voňavky, se v kruhu představí i Kubánec Jorge Fernandez a Kolumbijec Mauricio Ortega. Oba jsou schopni dvoukilový disk poslat přes metu 66 metrů.

Hod kladivem je v domácích podmínkách parádní disciplínou právě pořádajícího TEPA. K duu domácích medailistů Miroslavovi Pavlíčkovi a Michalu Fialovi, se v sobotu na Sletišti připojí pestrá konkurence.
O tu se mají starat Řek Mihalis Anastasakis, Thajec Kittipong Boonmawan nebo Švéd Mattias Lindberg. Své si do Kladna přijede říct i Slovinec Nejc Pleško a Kostaričan Roberto Sawyers.

Startovní listina ženských vrhů a hodů už také doznává jasné kontury. Vyjma výše zmiňovaných oštěpařek zasáhne do soubojů i česká diskařská jednička Eliška Staňková a její kolegyně z koulařského sektoru Markéta Červenková. Kladno hází však potvrzuje i další osobnosti ze zahraničí. Do oštěpu zasáhne Polka Maria Andrejczyk, Indka Annu Rani nebo Portoričanka Coralys Ortiz. V disku to bude Portugalka Liliana Cá a Britka Amy Holder.

Kladno hází a Kladenské memoriály však nejsou jen o vrzích a hodech. Zajímavá atletika se bude dít i na oválu a skokanských sektorech. V dálkařské soutěži nastoupí Lotyška Mara Griva nebo Peruánka Paola Mautino.

Sprinty budou jistě také ozdobou meetingu. S Pavlem Maslákem, který pro Kladno zvolil dvoustovku, nastoupí na ovál také skvělí světoví čtvrtkaři Polák Rafal Omelko, Slovák Denis Danáč, Ind Anas Muhammed Yahiya nebo Jihoafričan Andrew Barnes. Na tratích 100 a 200 metrů to budou například Brazilka Tamiris           De Lis nebo Britka Ashleigh Nelson. U mužů se očekává vítězství od Tommyho Randhama z Velké Británie, Pavla Masláka nebo Jihoafričana Shaahida Motaly.

Kladno hází a Kladenské memoriály zve diváky také na čestné hosty akce. Těmi budou především legendární česká koulařka Helena Fibingerová nebo světoznámá oštěpařská hvězda Uwe Hohn.

Závod se koná 13. července 2019 na městském stadionu Sletiště v Kladně. Předprogram zahajuje hod kladivem ve 12 hod. Start hlavního programu je naplánován na 16:00 hod.

Petr Jelínek

Vytisknout