přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. července 2022, 15:30

Juniorská reprezentace nabrala směr Cali

Ve středu časně zrána vyrazila kompletní juniorská výprava na dlouhou cestu do Kolumbie. Od 1. do 6. srpna budou v Cali reprezentovat na mistrovství světa kategorie „U20“.

První úspěch si český tým připsal před odletem, všech 35 sportovců plus doprovod prošlo s negativním výsledkem na covid-19 a mohlo tedy odcestovat. Budou potřebovat být v plné síle, neboť oproti loňskému ročníku v Nairobi s řadou absencí silných zemí v čele s USA mj. právě kvůli covidu se tentokrát chystá již standardnější počet účastníků. Tentokrát Spojené státy vysílají spolu s Německem i nejpočetnější výpravu, o 92, respektive 87 závodnících.

Česká výprava je co do počtu rekordní, dosud bylo nejvíce loni, o pět méně než teď do Cali (30). Před odletem jsme se ptali trojice juniorů, jež dosavadní výkony v sezóně staví ve statistkách do finálové osmičky. Doplňme, že vedle zpovídaných je ještě v "top 8" koulařka Katrin Brzyszkowská.

Vůbec nejvyšší, třetí příčka patří v běhu na 110 m překážek Štěpánu Schubertovi. Svěřenec Dany Jandové v sezóně dvakrát vylepšil národní rekord, nejprve na Odložilově memoriálu časem 13.52 a následně při mistrovství ČR v Ostravě, kde zaznamenal už dokonce 13.40 vteřiny.

Kladivářka Barbora Štejfová do sezóny vstupovala s osobním rekordem pod 60 metry, letos už však tuto hranici se 4kg náčiním překonala v šesti závodech. Nejdál se dostala na vrhačském trojutkání v Karpaczi na 65.20 m a s tímto výkonem jí patří v tabulkách čtvrtá příčka na světě.

Ester Bendová se do Cali kvalifikovala v obou překážkových sprintech, vyšší ambice má pro čtyřstovku (v harmonogramu šampionátu dříve než stovka). V ní se nachází v průběžné listině s časem 57.90 z nedávného mezistátka v Mariboru na osmém místě.

Více o českém týmu v Cali v Zaostřeno na 

Michal Procházka, foto: ČAS

Vytisknout