přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. ledna 2022, 09:53

Jablonecká hala se blíží jubileu

Už téměř půlstoletí trvá tradice mezinárodního mítinku Jablonecká hala, jehož 49. ročník se uskuteční tuto sobotu 22. ledna a předběžné startovní listiny slibují velice zajímavou podívanou.

Sprinterská rovinka bude v permanenci v podstatě celý hlavní program, který v jablonecké hale odstartuje v 17:00. Mužská šedesátka nabídne souboj téměř všech nejlepších domácích sprinterů. Jan Veleba a Zdeněk Stromšík budou usilovat o pokoření limitu pro start na halovém mistrovství světa v Bělehradě. Spolu s nimi by měli zakleknout do bloků například olympionik Jan Jirka nebo Štěpán Hampl. Britskou sprinterskou školu zastupuje Kyle de Escofet s osobním rekordem 6.59. V závodě žen nebude chybět česká rekordmanka Klára Seidlová, kterou by mohla potrápit například ve skvělé formě závodící Barbora Dvořáková.

Na překážkové šedesátce se můžeme těšit na duel semifinalistek posledního halového evropského šampionátu v Toruni Markéty Štolové a Heleny Jiranové. Zatímco Štolová má už nominační kritérium pro Bělehrad splněné z minulé halové sezóny, Jiranová se o jeho překonání bude pokoušet. Našim reprezentantkám by měly konkurovat Ukrajinky Natalia Jurčuková a Hanna Chubkovcová s podobnými osobními rekordy.

Pravidelným účastníkem Jablonecké haly je dálkařský český rekordman Radek Juška. Ten už zde dokázal v roce 2016 dokonce skočit už přes osm metrů. Chybět nebude ani letos. Největším soupeřem má v osobě Ukrajince Jaroslava Isačenka s osobním maximem 797 centimetrů. Ve startovní listině figuruje také finalista obou loňským mládežnických mezinárodních vrcholů Tomáš Kratochvíl. V soutěži dálkařek změří téměř celá naše špička síly s Ukrajinkou Annou Lunyovou (OR 673).

Závod tyčkařů nabídne v podstatě to nejlepší z domácí konkurence. Další vyrovnaný souboj se dá očekávat mezi triem Jan Kudlička, Matěj Ščerba a Dan Bárta.

V několika disciplínách budou svou formu testovat také vícebojaři Adam Sebastian Helcelet a Jiří Sýkora.

Petr Jelínek

Vytisknout