přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. února 2016, 10:29

Jablonecká hala přivítá elitu v čele s Lavilleniem

Do České republiky přijedou 5. března zahraniční atletické hvězdy na vrcholný halový podnik, tentokrát na sever Čech. Hlavním tahákem mítinku EA Indoor Permit v Jablonci nad Nisou bude tyčkařský světový rekordman Lavillenie, který se utká mj. s domácím elitním duem Balner-Kudlička. Pro další disciplíny budou startující oznámeni v dalších dnech.

„V Jablonci navazujeme na dosavadní halové mítinky jako byl například testovací mítink před HME Praha Indoor,“ říká předseda ČAS Libor Varhaník. „Po úspěšném halovém mistrovství Evropy v Praze vznikla mezi závodníky poptávka po kvalitním halovém mítinku v České republice. Světoví atleti se k nám rádi vracejí, a tak budou moci diváci u nás doma opět vidět špičkovou atletiku. Vzhledem k tomu, že nyní budeme mít i kvalitní podmínky pro halové závody, věříme, že podobný halový mítink se bude konat v Česku každoročně,“ přibližuje Varhaník s odkazem na vybudovanou halu v Ostravě a další chystané zastřešené stadiony v Brně, Pardubicích či Nymburce.

Předpokládá se, že tisícová kapacity jablonecké haly na Střelnici bude beze zbytku naplněna, neboť přijede nejen domácí elita, ale také špičkoví zahraniční závodníci jako francouzský tyčkař Lavillenie. Pro něj a další hvězdy mítinku to bude poslední zastávka před mistrovstvím světa, které se koná dva týdny poté v Portlandu. „Těším se na start v České republice 5. března. Už jsem tu třikrát vyhrál v Ostravě a také loni zlato na HME. Tohle bude můj poslední test před Portlandem a moc se na něj těším. Uvidíme se tam,“ zve diváky přes video Renaud Lavillenie.

Možnost zazávodit si proti světovému rekordmanovi ve skoku o tyči dostane zdejší elitní duo Balner-Kudlička. „Tak to tedy koukám,“ reaguje překvapeně Michal Balner. „Jablonecká hala by si určitě zasloužila, kdyby tu skočil šest metrů. A doufám, že to třeba přiláká nějaké děti k tyčce,“ přeje si držitel českého maxima pod otevřeným nebem.  „Pro českou atletiku je to velký úspěch, klobouk dolů před pořadateli,“ chválí Jan Kudlička. „Při jeho startech u nás jsem myslím nikdy nechyběl a jsem rád, že u toho budu i tentokrát,“ dodává.

Na Jabloneckou halu přijede ve vypsaných disciplínách kompletní závodící tuzemská špička a také několik zahraničních hvězd. Vedle tyčky s Francouzem Lavilleniem se může publikum těšit na oba překážkové sprinty a dále mužskou hladkou šedesátku, dálku nebo kouli. Další zvučná jména budou zveřejňována v následujících dnech a týdnech.

Informace k mítinku viz Zaostřeno na: www.atletika.cz/jablonec-indoor-gala-2016

Michal Procházka

Vytisknout