přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. ledna 2014, 15:17

Jablonecká hala láká na nabitou kouli

V hlavním taháku sobotního mítinku se představí i Ladislav Prášil, který v místě činu hodil ve středu při veřejných závodech skvělých 20.82 m. Testovat formu se chystají však i další reprezentanti.

Ladislav Prášil (na snímku z HME 2013) zdá se být ve skvělé formě. Ve středu si místo tréninku přijel zazávodit do jablonecké haly na veřejné závody a byl z toho podle letošních tabulek IAAF druhý nejlepší vrh na světě. „Rozhodl jsem se den předem, chtěl jsem si po soustředění v Africe, kde jsme házeli z betonových kruhů, připomenout před sobotním mítinkem zdejší dřevěné,“ prohlásil 23letý svěřenec Petra Stehlíka.

S výkonem prý nebyl spokojen, ani nespokojen. „Mohl jsem hodit i dál, ale měl jsem v poslední době i technicky nepovedené tréninky, takže to mohlo dopadnout i o dost hůře,“ zhodnotil Prášil, který se prý aktuálně cítí lépe než před rokem na prahu sezony, v níž vybojoval bronz na HME a skončil pátý na MS v Moskvě. „Nic mě nebolí, i mé problematické koleno se od léta ustálilo. A podstatně jsem zlepšil práci nohou, takže by se měly dostavit i lepší výkony,“ dodal urostlý koulař, hlavní favorit sobotní Jablonecké haly.

Na ní by se měl utkat jak se svými kolegy ze skupiny Martinem Staškem, Tomášem Staňkem a Martinem Novákem, tak s kvalitními borci ze zahraničí. „Z nich uvidíme mistra Evropy do 23 let Jakuba Szyszkowského s osobním rekordem 20.32 m, dalším Polákem na startovce je Rafal Kownatke s osobákem 20.13 m, z Bosny a Hercegoviny přijede úřadující juniorský mistr Evropy Mesud Pezer (18.86) a ze Švédska Daniel Stahl (18.78),“ doplnil manažer Vladimír Maška. Sektor, ve kterém vytvořila svůj dosud platný halový světový rekord Helena Fibingerová, jež je ambasadorkou disciplíny, se tak má na co těšit.

 Jabloneckou halu však nelze zredukovat jen na kouli, zajímavé věci by se měly dít i v jiných disciplínách. Platí to především o sprintech, v nichž se hodlá předvést řada reprezentantů, mj. ze skupiny Ludvíka Svobody. „Divákům se také představí ve svém vystoupení cheerleaders Libereckých Bílých tygrů, show budou provázet světelné a ohňové efekty a šťastný divák, který uhádne výkon Ládi Prášila vyhraje zájezd, jenž věnuje L&L athletics management,“ dodal Maška. 

Adam Pražák

Vytisknout