přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

IAAF posvětila hostitele

Na zasedání Rady IAAF v Monaku se rozhodlo o pořadatelských městech významných světových akcí.

O pořadatelství halového mistrovství světa v roce 2010 se ucházely Doha a Istanbul. Vyrovnaný souboj nakonec vyhrál bohatý Katar (Doha), nicméně ani zástupci turecké metropole nemuseli být příliš smutní. Rada jim „přiklepla“ organizaci halového šampionátu o dva roky později, tedy 2012.   „Byly zde dvě špičkové kandidatury, které se mohly pochlubit nejen vynikajícím zázemím, ale i politickou podporou. Proto jsem rád, že Rada souhlasila s udělením pořadatelství na následující dva šampionáty. Věřím, že to v důsledku pomůže našemu sportu, aby se stal skutečně celosvětovým,“ pochvaloval si ve svém prohlášení prezident IAAF Lamine Diack.

Rada též rozhodla o dvou šampionátech mimo dráhu pro rok 2009. MS v krosu bylo udělenu jordánskému Ammanu  s podmínkou, že bude do 15. prosince tohoto roku schopen splnit řadu organizačních požadavků.
Světový pohár v chůzi se po 17 letech vrátí do Mexika. Štafetu po Monterrey převezme Chihuahua.

Vizitky organizátorů:
Doha /HMS 2010/ – má za sebou organizování 15. Asijských her a každoročně se zde koná atletický mítink kategorie IAAF Super Grand Prix. Vedle atletiky hostí mezinárodní tenisové a fotbalové turnaje, jezdí se zde též GP motocyklů. HMS se bude konat ve sportovním areálu  Aspire Academy postaveném v roce 2004.

Istanbul /HMS 2012/ – 15 milionová metropole na hranici Evropy a Asie se chystá pořádat HMS v Sinan Erdem Dome, který má kapacitu 17500 míst a leží jen 10 min od mezinárodního letiště.

Amman /MS kros 2009/ – starodávné město na severozápadě Jordánska hostilo Asijský šampionát 2007 jen tři týdny po té, co od jeho pořadatelství odstoupil původně schválený Beirut. V jordánsku se též konal asijský šampionát v krosu.

Chihuahua /SP v chůzi 2009/ – město s necelým milionem obyvatel na severu Mexika  se poslední dobou na chůzi specializuje. V příštím a popříštím roce zde budou závody chodecké IAAF Challenge.