přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. února 2019, 20:32

Hvězdy opět rozzářily Nehvizdy

Po roce se do středočeských Nehvizd vrátila špičková mezinárodní atletika. Proběhlo zde druhé vydání mítinku Hvězdy v Nehvizdech a k vidění byly skvělé skokanské i vrhačské výkony.

Jedním z největších taháků celého mítinku byla soutěž dálkařů, kde se představila domácí hvězda Radek Juška. Český rekordman se v úvodu sezóny trošku hledá, a tak doufal, že se právě v Nehvizdech chytne. V soutěži dolétl nejdále v páté sérii na 763 centimetrů, skončil třetí a se svým výkonem příliš spokojen nebyl. Zvítězil Emiliano Lasa z Uruguaye, který triumfoval skokem dlouhým 778 centimetrů. Před našeho reprezentanta se dostal ještě druhý Němec Maxmilian Entholzner za 774.

Kategorii žen ovládla Lotyška Mara Grivaová. Její vítězný skok měl hodnotu 641 centimetrů. V těsném souboji si tak poradil s Italkou Laurou Stratiovou (639) i slovenskou vícebojařskou Lucií Vadlejch, pro kterou znamenal výkon 636 centimetrů vylepšení halového kariérního maxima.

Koulařské klání se bohužel muselo na poslední chvíli obejít bez původně avizovaného Tomáše Staňka, ale přesto mělo skvělou úroveň. V novém rekordu mítinku 20.70 zvítězil Mesud Pezer z Bosny a Herzegoviny. Daleko za dvacet metrů vrhl také druhý Jamajčan O´Dayne Richards, jenž zapsal 20.68. Souboj o třetí příčku svedli Portugalec Francisco Belo a český reprezentant Ladislav Prášil. Úspěšnější byl nakonec Belo, který předvedl 19.46. Prášil se tak musel spokojit se čtvrtým místem a výkonem 19.36. Se specialisty změřily své síly také vícebojaři Adam Sebastian Helcelet (14.66) a Marek Lukáš (14.17).

Výškařský závod žen opanovala Naděžda Dusanová z Uzbekistánu, když jako jediná překonala laťku o hodnotě 192 centimetrů. Druhé místo si z Nehvizd odveze Priscilla Fredericksová z Antiguy a Barbudy. Té se podařilo zdolat 189 centimetrů. Dalších pět závodnic pokořilo 183. Nejlepší zápisy měly další uzbecká závodnice Světlana Radzivilová a Mexičanka Ximena Esquivelová, díky čemuž si podělily třetí místo. Nejlepší česká zástupkyně Klára Krejčiříková skočila 183 druhým pokusem a brala sedmé místo. Jasným vítězem mužského závodu byl Jamal Wilson z Baham (225).

Petr Jelínek, foto: ČAS - Aleš Gräf

Vytisknout