přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. června 2021, 14:31

Hvězdy míří do Kladna

Již zítra se uskuteční další ročník mezinárodního mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály, který je opět bronzovým závodem World Ahletics Continental Tour. Účastníky pondělní předzávodní tiskové konference byli koulař Tomáš Staněk a sprinteři Pavel Maslák s Matějem Krskem.

Úvodní slovo si vzali organizátoři mítinku. „Věřím, že si zítra všichni užijeme skvělou atletiku. Stadion je připraven a všechny disciplíny jsou skvěle obsazené. Přijela řada zahraničních závodníků a nechybí největší domácí hvězdy,“ uvedl předseda organizačního výboru Jiří Klesnil. Následně ho doplnil ředitel závodu Jakub Kubálek. „Termín mítinku jsme směřovali na červen, aby se mohli naši závodníci ještě v jeho rámci pokoušet o plnění nominačních požadavků směrem k mezinárodním vrcholům této sezóny v čele s olympijskými hrami v Tokiu. Na startu má být přes 300 závodníků a z toho třetina přijela ze zahraničí,“ dodal.

Každoročním klenotem kladenského házení je soutěž koulařů a nemělo by tomu být jinak ani letos, jelikož nebude chybět vítěz posledních dvou ročníků tohoto mítinku a halový mistr Evropy Tomáš Staněk. Proti němu nastoupí například Rumun Andrei Toader, jenž při nedělním Sečkářově memoriálu v Brně vylepšil hodnotu svého národního rekordu na 21.29. Z Brna do Kladna se přesune také Brit Lincoln Scott, který skončil jen jediný centimetr za Toaderem. Silnou konkurenci doplňuje portugalská dvojice Francisco Belo a Tsanko Arnaudov. „Zatím jsem v letošní sezóně daleko za svým očekáváním, ale v tréninku už to jde lépe, tak věřím ve výrazné zlepšení. Těším se na portugalské soupeře, protože jsou to fajn kluci a Toaderovi mám co vracet po Memoriálu Josefa Odložila, kde mě porazil,“ nechal se slyšet český rekordman.

Pavel Maslák bude mít v Kladně nabitý program. Nejprve se totiž pokusí se smíšenou štafetou na 4 x 400 metrů zabojovat o účast na olympijských hrách a následně změří na dvoustovce své síly s medailistou z olympijských her i mistrovství světa Francouzem Christopherem Lemaitrem. „Se smíšenou štafetou máme poslední šanci, jak se kvalifikovat do Tokia. Myslím, že k tomu teď musíme pokořit čas 3:15.65, což určitě je v našich silách a věřím, že nám to vyjde. Těším se i na dvoustovku. Běžet s Lemaitrem je čest. V Kladně to mám rád. Snad vyjde i počasí a podaří se mi zaběhnout pod 21 vteřin,“ řekl.

Na domácím stadionu se bude chtít předvést kladenská sprinterská naděje Matěj Krsek. Pro svěřence Hany Větrovcové to bude vůbec první letošní start na čtvrtce. Soupeře bude mít skutečně silné. Ať je to třetí muž letošních evropských tabulek Francouz Thomas Jordier, rychlý Jihoafričan Zakithi Nene nebo vítěz brněnského mítinku Brit Kevin Metzger. „Cítím se dobře. Bude to můj první letošní start na čtvrtce, tak to bude velká neznámá, ale věřím, že se rychlých kluků nezaleknu, a naopak se s nimi vytáhnu k dobrému výsledku,“ uvedl.

Mezinárodní mítink Kladno hází a Kladenské memoriály odstartuje v úterý 15. června v 10:00 předprogramem. Od 15:00 pak začíná hlavní program. Od 15:25 pak lze sledovat závod v přímém přenosu na stanici ČT sport. Na kladenský stadion Sletiště můžou fanoušci královny sportu dorazit i osobně. Atleti i organizátoři jistě účast atletických příznivců přivítají.

Petr Jelínek

Vytisknout