přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. července 2015, 12:07

Hromadníková osmá na EYOFu

I přes velmi složité klimatické podmínky (tropické počasí a silný vítr) se v dnešním programu českým reprezentantům dařilo.

Ve finále trojskoku obsadila solidní osmé místo Tereza Hromadníková, která skočila nejlépe 12.19. Za medailí zaostala o 68 centimetrů. Zlato brala Rumunka Aniteiová za 13.50, stříbro putovalo na Ukrajinu zásluhou Kussekalové (13.30) a bronz získala Ruska Pepelnaková (12.87). Dálkaři Vilému Stráskému se nepovedlo ve finále splnit cíl, který si předsevzal. Neprošel mezi užší osmičku a obsadil dvanácté místo za výkon 570 centimetrů. 

Ve své kvalifikační skupině byla nejlepší Amálie Švábíková, která se přenesla přes laťku ve výšce 365 a postoupila do sobotního finále. "Byly to nervy, neboť jsem na 345 cm zakládala až na třetí pokus, pak jsem ale skočila s rezervou limit pro finále," ulevila si naše tyčkařka. Podobně se vedlo také Barboře Veselé. Ta ve svém semifinále na 400 metrů překážek vybojovala třetí místo, když proběhla trať za 61.68 a přímo se kvalifikovala mezi osmičku nejlepších. "Vůbec jsem nevěděla, jak na tom jsou soupeřky, ale jak jsme vyběhly, cítila jsem se dobře. Sice jsem na poslední překážce zaškobrtla, ale nakonec jsem doběhla v osobním rekordu," radovala se.

Úspěšnou bilanci české výpravy v dnešních kvalifikacích podtrhli sprinteři na dvoustovce. Anna Kerbachová se po včeřejším šestém místě na stovce probojovala mezi nejlepší osmičku i na dvojnásobné trati. Sprinterce z Jížního Města se podařilo vyhrát rozběh v čase 25.19, její finále je v pátek. Skvěle si vedl ve stejné disciplíně Matěj Krsek, který si doběhl v silném protivětru pro nový osobní rekord 22.23 a postoupil do boje o medaile nejrychlejším časem ze všech rozběhů. "Cítim se opravdu skvěle, už včera v rozcvičení jsem se cítil dobře. Dnes byl silný protivítr, tak se to snad ještě zlepší. Věřím si na medaili. Každopádně budu spokojený, pokud poběžím stejně rychle jako dnes," naznačil své ambice pro finále svěřenec Hany Větrovcové. 

Výsledky v pdf, neoficiální výsledky

Petr Jelínek, foto Antonín Morávek

Vytisknout