přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. ledna 2013, 15:19

Holuša: vynechám halovou sezonu

Stříbrný půlkař z loňského HMS to vzkázal ze soustředění v Jihoafrické republice. Důvodem je tréninkové manko, které způsobily jeho problémy s bolavou kyčlí.

Vrchol loňské halové sezony mu patřil. Na světovém šamponátu v Istanbulu předvedl Jakub Holuša památnou suverénní jízdu, jejímž výsledkem byl stříbrná medaile. Letos od něj nic podobného nečekejte.

„Po důkladném rozebrání své situace s trenérem a po konzultaci s manažerem Pavlem Prušou jsme se domluvili, že nepůjdeme halu a budeme se připravovat čistě na léto,“ oznámil 24letý svěřenec Dalibora Kupky z tréninkového kempu v jihoafrickém Potchefstroomu prostřednictvím webových stránek topathletics.org.

Důvodem jsou zdravotní problémy, kvůli kterým přišel o podstatnou část přípravy. „Jelikož se mi ozvala zase kyčel - tentokrát levá, musel jsem přerušit trénink na dva týdny a až po příletu do JAR jsem začal znovu lehce klusat, popisuje pátý z loňského mistrovství Evropy. „Lepší se to a dá se říct, že zase začínám běhat. Ale nechceme to uspěchat a proto budeme postupovat pomalým a důkladným nabíráním kondice směrem k letní sezóně,“ pokračuje s tím, že pokud by to noha dovolila, zaběhl by si v polovině února na národním halovém šampionátu trojku. „Tak budeme směřovat přípravu. Vše samozřejmě dle stavu nohy,“ dodává.

Ze soustředění v JAR mu, stejně jako kolegům ze skupiny, zbývají ještě dva týdny. Ani pak se však v Česku příliš „neohřeje“. Hned po zmiňovaných mistrákách se totiž chystá do Afriky vrátit. „Zde budu pokračovat v přípravě až do 16. 4.,“ doplnil Holuša.

Adam Pražák

Vytisknout