Hejnová excelovala v Londýně

pátek 26. července 2013
Česká překážkářka Zuzana Hejnová opět triumfovala. Na mítinku Diamantové ligy v Londýně vylepšila osobní a tedy i český rekord na hodnotu 53,07 sekundy a drží se na čele světových tabulek. Pavel Maslák skončil osmý.

Svěřenkyně Dalibora Kupky si svým triumfem v Londýně zároveň s předstihem zajistila celkové prvenství v Diamantové lize. Stačí, když bude startovat na finálovém mítinku v Bruselu. „Běželo se mi skvěle. Jsem šťastná za osobní i národní rekord, za vítězství a taky za to, že mám už teď zajištěné celkové vítězství,“ svěřila se ihned po závodě Hejnová, která se vrátila do čela světových tabulek a národní rekord stáhla o 16 setin. „Připomněla jsem si krásné zážitky z olympiády a užila si závod se vším všudy. Běžela jsem si svůj běh a nenechala se vybláznit. A opět se mi to vyplatilo.“ Další český reprezentant Pavel Maslák se předvedl v běhu na 400 metrů. Skončil osmý za 45,80 sekundy.

Usain Bolt potvrdil formu na stovce, když se časem 9,85 sekundy zařadil na druhé místo světových tabulek. Bolt se zítra předvede ještě ve štafetě na 4x100 metrů.  Zajímavý byl pohled do výškařského sektoru. Vítězství bral Ukrajinec Bondarenko, který překonal 238 centimetrů, druhý Američan Kynard skočil 236 centimetrů. Bondarenko si nakonec dva pokusy nechal i na 247 centimetrů, pokus o překonání světového rekordu nakonec nevyšel.

V běhu na 3000 metrů se podařilo vytvořit nový světový výkon sezony Američance Rowburyové, která se do cíle dostala v čase 8:41,46.