přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. září 2010, 14:56

Hanáckou laťku si podmanili Bába a Kalas

Centrum Olomouce zažilo včera výškařské hemžení. Mezi profíky se nejvíce dařilo Jaroslavu Bábovi, mezi osobnostmi se výborně prezentoval talentovaný fotbalista Tomáš Kalas.

Výškařskému mítinku v hanácké metropoli přihlíželo podle místních médií na dva tisíce diváků. Na závěr sezony se nedaly čekat závratné výkony, vítěz, český reprezentant Jaroslav Bába si navíc postěžoval na bolístky, které ho v poslední době provázely. Přesto skočil nejvýše, 215 centimetrů, druhý Rus Koršunov předvedl o 5 centimetrů. Duo českých skokanů, Josef Skrčený a pořadatel Dalibor Hon se přeneslo přes 205.


foto z ročníku 2009: pořadatel

V kategorii „Celebrit“ se utkal talent z jiného sportu s bývalým vynikajícím atletem. Řeč je o sedmnáctiletém fotbalistovi Tomáši Kalasovi, který už patří londýnské Chelsea, a jeho soupeři, Tomáši Dvořákovi, trojnásobném mistrovi světa a bývalém světovému rekordmanovi v desetiboji, kterého do Olomouce přivedla prohraná sázka.

Nynější svazový šéftrenér si výškařské tretry nazul po dvou letech od ukončení aktivní kariéry a zdolal solidních 180 centimetrů. Na o generaci mladšího jmenovce, který běžně nosí kopačky namísto obuvi s hřeby, nestačil, Kalas skočil o šest centimetrů výš. Oba se už potkali dříve a Dvořák talentovaného mladíka lákal na ovály, už tehdy, při atletickém mistrovství žáků, však měl Kalas jasno o svém zaměření na fotbal.

Výsledky z Olomouce zde.

Michal Procházka

Vytisknout