přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. listopadu 2018, 11:40

Finalisté SAP 2018

Středoškolský atletický pohár zná všechny své finalisty, kteří se 11. prosince utkají o celkové vítězství v této soutěži.

Republikové finále Středoškolského atletického poháru se bude poprvé v historii konat v ostravské hale. V posledních letech se středoškoláci scházeli k finálnímu měření sil na začátku října v Břeclavi, tentokrát budou bojovat o co nejlepší umístění pod střechou. Hlavním důvodem přesunu do haly je, aby měli atleti lepší podmínky a mohli podávat skvělé výkony. Pro mnohé účastníky bude zážitek už jen to, že si mohou zazávodit v moderní hale se špičkovým zařízením.

Vše proběhne pod dohledem nové patronky, kterou je halová mistryně Evropy v běhu na 400 metrů a několikanásobná medailistka z velkých šampionátů Denisa Rosolová. „Těší mě, že mohu být patronkou Středoškolského poháru. Ráda budu pro některé atlety vzorem, což v dnešní době znamená hodně. Věřím, že bych mohla inspirovat závodníky, kteří možná v budoucnu dosáhnou stejných nebo i větších úspěchů než já. Myslím si, že přesun finálového závodu do haly je správným krokem, jelikož se pod otevřeným nebem koná řada školních závodů a hala tomu trošku chyběla. Navíc v Ostravě jsem prožila svá středoškolská léta. Nepochybuji o tom, že si závodníci finále v nové a krásné hale užijí a předvedou spoustu kvalitních výkonů,“ vzkazuje.

Letošního finálového klání se zúčastní šestnáct nejlepších středoškolských týmu v kategorii chlapců i dívek. Jedná se o čtrnáct vítězů krajských kol a dvě nejlepší družstva z druhých míst.

Mezi chlapci budou obhajovat svá loňská umístění všichni tři medailisté. Na svůj loňský triumf budou chtít navázat atleti ze SPŠ Tábor. Stříbro budou obhajovat studenti z přerovského gymnázia Jakuba Škody a nechybí ani loňští držitelé bronzu, kterými jsou gymnazisté z Poděbrad.

V kategorii dívek chybí loňské vítězky z Gymnázia v Trutnově. Naopak na svůj triumf z roku 2016 budou chtít navázat studentky z šumperského gymnázia, které byly loni druhé. Třetí příčku obhajují závodnice z pražského gymnázia Nad Štolou. 

Petr Jelínek, foto: ČAS - Eduard Erben

Vytisknout