přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. prosince 2010, 11:30

Evropská atletika prodloužila smlouvu s EBU

Podpisem kontraktu na další čtyři roky se pro členy Evropské vysílací unie, kam patří i Česká televize, otvírá cesta pro přenášení velkých šampionátů, které pořádá evropská asociace.

Smlouva mezi Evropskou atletikou (dříve EAA) a Evropskou vysílací unií (EBU) byla uzavřena v roce 1981 a její platnost byla dosud nastavena do roku 2011. Ve středu v Ženevě se však rozhodlo o jejím prodloužení o další čtyři roky.  Kontrakt je přitom klíčový pro to, aby se mohly  kontinentální atletické šampionáty objevit na řadě evropských neplacených kanálů, včetně České televize.

Co nově prodloužená smlouva zahrnuje? Zjednodušeně řečeno všechny velké evropské akce. – mistrovství Evropy 2012 v Helsinkách a 2014 v Curychu, halový šampionát 2013 v Göteborgu, i ten, který se bude konat o dva roky později, a jehož pořadatel není ještě určen (kandidaturu zvažuje i ČR). K tomu  všechna ME družstev a ME v krosu, která se v daném období uskuteční.
 
„Jsem velmi rád, že naše cenné partnerství s EBU pokračuje. Výrazně podporuje naši snahu zvýšit popularitu atletiky v Evropě, a to prostřednictvím neplacených kanálů, což je pro extrémně důležité,“ prohlásil prezident Evropské atletiky Hansjörg Wirz.

K prodloužení smlouvy došlo krátce poté, co byla oznámena pozitivní fakta o sledovanosti ME v Barceloně.  Šest dní soutěží sledovalo v úhrnu 368 milionů diváků, což je oproti poslednímu šampionátu v Göteborgu, který navíc trval o den déle, nárůst 28 milionů. 

Adam Pražák

Vytisknout