přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. února 2021, 10:44

Dvakrát WL na ISTAFU

V berlínské Mercedes-Benz Aréně proběhl další ročník tradičního halového mítinku ISTAF, při kterém padly dva nejlepší světové výkony této sezóny.

Ten první obstarala americká překážkářka Christina Clemonsová, když uběhla šedesátimetrovou rovinku s pěti překážkami v čase 7.83 a v letošních statistikách se dostala o tři setiny před svou přemožitelku z mítinku ve Fayetteville Toneu Marschallovou. Setinu za nejlepším evropským výkonem roku Britky Tiffany Porterové zaostala časem 7.90 Nizozemka Nadine Visserová. Již podruhé v této sezóně dokázala vylepšit hodnotu finského národního rekordu Nooralotta Neziriová, která proběhla cílem za 7.91. Na stejné trati mužů rozhodovaly o vítězi tisíciny, a ty hrály ve prospěch Američana Aarona Malleta před Španělem Orlandem Ortegou. Oba zaběhli 7.64.

Novou vedoucí ženou dálkařských světových tabulek se stala německá mistryně světa Malaika Mihambová, která navázala na svůj týden starý triumf v Düsseldorfu a navíc se o pět centimetrů zlepšila na 677, což je o dva centimetry více než měla na čele průběžných světových statistik Američanka Monae Nicholsová. Druhá byla Ukrajinka Maryna Bekh-Romančuková za 664 a třetí skončila Taliyah Brooksová ze Spojených států výkonem 649 centimetrů.

Hned dvakrát posunul halový filipínský národní rekord ve skoku o tyči Ernest John Obiena. V Berlíně se hned první pokusem úspěšně přenesl přes 580 centimetrů a radoval se z primátu. Domácí Torben Blech sice zdolal stejnou výšku, ale podařilo se mu to až napodruhé, což ho odsunulo na druhou pozici. Třetí byl v novém osobáku 572 centimetrů další německý reprezentant Oleg Zernikel.

Na hladké šedesátce byl nejrychlejší Arthur Cissé, jenž časem 6.53 vyrovnal vlastní dva roky starý národní rekord Pobřeží Slonoviny a zařadil se na druhé místo letošních světových tabulek za Američana Trayvona Bromella. Leaderem evropských halových tabulek této sezóny se stal Ital Lamont Marcell Jacobs, který si dosprintoval pro nové kariérní maximum 6.55. Jako třetí se do cíle předkláněl Němec Kevin Kranz (6.62). Šedesátku žen vyhrála Slovinka Maja Mihalinec-Ziderová za 7.23 před Němkou Lisou Mayerovou (7.26) a Řekyní Rafaliou Spanoudaki-Chartzirigaovou (7.27)

Petr Jelínek, foto: ČAS - Aleš Gräf

Vytisknout