Dukla a USK v poločase PMEZ v popředí

sobota 24. května 2014
Po prvním dnu soutěží v nejvyšším patře evropského poháru klubů drží muži Dukly druhé, ženy USK třetí místo.

Dukla zaostává pouze za italským G. A. Fiamme Gialle, za kterým zaostává o 11 bodů. Naopak za sebou má o 3 b. portugalskou Benficu Lisabon. Druhým místem jen o milimetry za Italem Ceruttim k tomu přispěl sprinter Pavel Maslák, jenž v protivětru 0.9 m/s dosáhl na stovce času 10.68. Podobně jediného přemožitele měl i bronzový medailista z loňského MS, kladivář Lukáš Melich. Po výkonu 72.46 zaostal za Italem Vizzonim o 85 cm. V takticky vedené pětce dosáhl vítězství Jakub Holuša, když byl v cíli za 14:06.32, svou disciplínu vyhrál i oštěpař Jakub Vadlejch, který své náčiní poslal do vzdálenosti 76.41. Jaroslav Bába byl s 220 cm druhý, útoky na limit o 6 cm výše mu nevyšel.

Kompletní výsledky

Pořadí týmů

Lepšího bodového zisku než USK dosáhly v sobotu jen kluby Valencia Terra i Mar a Sporting Clube de Portugal, na který pražský tým ztrácí 13, resp. 8 bodů.  Naopak k dobru mají Vysokoškolačky 5 bodů na průběžně čtvrtý Enka Spor Kulubu z Turecka. Plný počet bodů svému týmu přinesla Denisa Rosolová, která při své letošní premiéře na trati 400 m př. a po vleklých problémech s kolenem zaběhla výkon 56.52, jímž splnila nominační kritérium pro ME (už od HMS má splněno na 400 m hladkých). Svoji disciplínu vyhrála i tyčkařka Romana Maláčová (4.20), ve stýplu vylepšila svůj nominační čas na MSJ Anežka Drahotová, když byla v cíli za 10:13.75.