přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. března 2015, 19:36

Drahotová vyhrála v Luganu

Juniorská světová rekordmanka a medailistka z loňského ME ovládla kvalitně obsazenou chodeckou dvacítku ve Švýcarsku a s velkou rezervou vyhověla nominačním kritériím pro MS v Pekingu. Padaly i další limity.

Anežka Drahotová vyhrála výkonem 1:28:52 a druhou ženu pořadí, Portugalku Santosovou, porazila o půldruhé minuty. Svěřenkyně Ivo Pitáka tak pohodlně splnila limit pro letní MS, který má hodnotu 1:36 hod, a samozřejmě i pro chodecký Evropský pohár. Rychleji se letos šlo zatím pouze při únorovém závodu v ruském Soči, kde lepšího času dosáhla čtveřice domácích závodnic. Ve Švýcarsku závodila společně s Anežkou také její sestra – dvojče Eliška, dokončila jako třicátá v čase 1:52:01.

Mužům jasně kraloval Francouz Diniz, který dvacítku zašel za 1:17:24, na dálku však přišel o svůj čerstvý světový rekord ze šampionátu v Arles, v japonském Nomi totiž domácí Yusuke Suzuki vyhrál asijský chodecký šampionát výkonem 1:16:36.

V Luganu však Diniz sobě rovnou konkurenci neměl, stříbrný Jihoafričan Shange na něj ztratil bezmála 4,5 minuty. Z českých závodníků v této kategorii byl nejlepší na dvacátém místě Lukáš Gdula s 1:29:04, Pavel Schrom byl diskvalifikován po 16. km.  

Na startu byli i čeští závodníci mladších věkových kategorií. Mezi juniorkami byla čtvrtá Tereza Korvasová, jíž dosažený čas 49:36 na desítce stačí k účasti na MEJ i EP. Na kontinentální pohár se nominoval i její vrstevník Tomáš Gdula po výkonu 45:58, kterým ve své kategorii obsadil osmou příčku.

Výsledky

Adam Pražák, foto: J. Kucharčík

Vytisknout