přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. července 2021, 14:31

Drahotová nebude startovat v Tokiu

Chodkyně Anežka Drahotová dnes oznámila, že na olympijských hrách v Tokiu nebude startovat.

Pouze den poté, co Disciplinární komise Českého atletického svazu osvobodila chodkyni Anežku Drahotovou od zákazu činnosti, oznámila česká rekordmanka, že se olympijských her v Tokiu nezúčastní. Své důvody uvedla v oficiálním prohlášeni. 

„Reprezentovat na olympijských hrách je nejvíc, čeho můžete ve sportu dosáhnout. Alespoň já to tak mám. Jsem přesvědčena, že aby start na olympiádě dával smysl pro Česko i pro sportovce samotného, tak musíte být ve skvělé životní formě. Poslední tři měsíce pro mě byly hodně psychicky náročné. Bohužel jsem nemohla závodit, ale celou dobu jsem trénovala a snažila se udělat maximum, ale závodní rytmus tím nenahradíte. Bolí to, ale rozhodla jsem se, že do Tokia neodletím. Konzultovala jsem to s trenéry a lékaři, že by to nedávalo smysl. Beru to ale z lepší stránky, povedlo se mi očistit svoje jméno a všem českým olympionikům budu držet palce.“

Anežka Drahotová je po Zuzaně Hejnové druhou atletkou, která byla v původní nominaci českého týmu pro olympijské hry v Tokiu a rozhodla se kvůli svému zdravotnímu stavu na olympijském svátku nestartovat. 

 

Petr Jelínek

Vytisknout