přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. července 2019, 21:17

Do startu ME v Gävle zbývají hodiny

Již zítra v dopoledne odstartují soutěže evropského šampionátu do 22 let, který hostí švédské Gävle. Naši reprezentanti dnes absolvovali oficiální trénink a tradiční předzávodní poradu.

Většina našich atletů se vydala v dopoledních hodinách na oficiální trénink, kde měli možnost si vyzkoušet dráhu i sektory, na kterých se utkají se svými soupeři. Součástí oficiálního tréninku bylo i pilování startů s oficiálním startérem. K rozcvičování před závodem pak bude sloužit atletická hala, která je v bezprostřední blízkosti hlavního stadionu.

Na týmovém hotelu v centru města proběhly dvě porady. Ta první se konala již v den příletu, kdy si reprezentanti převzali své akreditace a startovní čísla a poslechli si základní organizační pokyny. Druhá proběhla v předvečer závodu. Zde už se sdělovaly informace k samotným soutěžím, jako jsou základní výšky, kvalifikační limity či postupové klíče.

První soutěžní den zasáhne do bojů hned třináct českých atletů. Vůbec jako první si na tomto evropském šampionátu zazávodí sedmibojařky Jana Novotná a Kateřina Dvořáková. Záhy poté zahájí svou kladivářkou kvalifikaci Adéla Korečková a Kateřina Skypalová. Do rozběhů na stovce zakleknou do bloků Štěpán Hampl a Nikola Bendová. Hned trojí zastoupení budeme mít v kvalifikaci tyčkařů, kde se představí Dan Bárta, David Holý a Matěj Ščerba. Na stodesítce překážek absolvují své rozběhy David Ryba a Jan Kisiala. Krátké ploty žen budou v českém podání doménou Terezy Vokálové. O postup z rozběhu na 800 metrů bude usilovat Vendula Hluchá.

Petr Jelínek, foto: ČAS - Denisa Kisialová

Vytisknout