přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. února 2014, 15:13

Do Sopot devět atletů

Předsednictvo Českého atletického svazu dnes schválilo výpravu pro halové mistrovství světa, které se uskuteční za dva týdny v polských Sopotech. Náročná kritéria IAAF a ČAS splnilo devět atletů, šest mužů a tři ženy.

Pro nominaci bylo nutné předvést entry IAAF, který stačil i z loňského roku, jenž bylo třeba v aktuální sezoně potvrdit limitem ČAS (kompletní nominační kritéria zde). Čtyři atleti splnili pouze entry IAAF – výškař Jaroslav Bába, Lucie Škrobáková na 60 m př., Iveta Mazáčová a Kateřina Čechová na 60 m – a dva další zase jen limit ČAS – tyčkař Michal Balner a Kristiina Mäki na trojce. Naopak Pavel Maslák splnil obě výkonnostní kritéria také na 60 metrů, startovat bude ale pouze na své hlavní trati 400 m.

Český tým pro Sopoty (Ergo aréna viz foto) má ve svém středu medailistu z předešlého halového MS Jakuba Holušu, tentokrát však poběží patnáctistovku (místo osmistovky). Před dvěma lety v Istanbulu reprezentovalo třináct atletů, startů však bylo jen o jeden více, neboť soutěžila mužská štafeta.

V historii samostatné ČR už pětkrát vyrazila výprava s deseti a méně závodníky (tedy skoro v polovině případů z jedenácti světových šampionátů od roku 1993), jsou mezi nimi ale obě nejúspěšnější: Z Lisabonu 2001 přivezlo osm reprezentantů nejcennější sbírku medailí (2 zlaté, 1 bronzová); o dva roky dříve desetičlenný tým v japonském Maebeši vytěžil nejvíce cenných kovů (2-1-1) a také nejvyšší bodový zisk za umístění do osmičky (40).

Schválená nominace pro HMS, 7. až 9. března 2014, Sopoty (Polsko)

Muži (6)
400 m: Pavel Maslák
1500 m: Jakub Holuša
60 m př.: Martin Mazáč
Tyč: Jan Kudlička
Koule: Ladislav Prášil
Koule: Tomáš Staněk

Ženy (3)
400 m: Denisa Rosolová
800 m: Lenka Masná
Tyč: Jiřina Svobodová

Pozn.: po kliknutí na jméno atleta se zobrazí výkony v sezoně 2014.

Michal Procházka, foto: sopot2014.com

Vytisknout