přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. února 2013, 10:36

Do Göteborgu nakonec i mužská štafeta

Česká štafeta byla na poslední chvíli přizvána na HME. Sestava pro vrchol halové sezony se tak rozšíří o Daniela Němečka a Petra Lichého na jednadvacet závodníků. Zbylé úseky obstarají Pavel Maslák a Josef Prorok, kteří si vybojovali start v individuálním závodě.

Štafety na halové mistrovství Evropy, které začíná již tento pátek ve švédském Göteborgu, jsou obsazovány evropskou atletickou asociací na základě výsledků z loňské letní sezony. Českým závodníkům patří v tabulkách díky národnímu rekordu kvarteta Němeček, Maslák, Prorok a Holuša z ME v Helsinkách šestá příčka, kvůli volnému místu pro pořádající Švédy se však mezi šestici zvanou na HME těsně nevešli a mohli jen čekat, zda někdo z pozvaných účast nakonec neodřekne.

To se také nakonec stalo, dnes po půlnoci přišel na sekretariát Českého atletického svazu z centrály Evropské atletiky e-mail, v němž je česká štafeta dodatečně zvána. Česká strana už její účast potvrdila, takže nic nebrání našim čtvrtkařům v poměření sil s evropskou špičkou. A stojí jistě z připomenutí, že naposledy startovali Češi v této disciplíně na HME v Gentu 2000, kde ve složení Mužík, Poděbradský, Tesařík a Bláha vybojovali senzační zlato.

Výprava do Göteborgu se kvůli donominování mužské štafety (ženská už byla pozvána dříve) rozroste na jednadvacet členů. K Pavlu Maslákovi a Josefu Prorokovi, kteří si zajistili účast na individuální čtvrtce, přibude Daniel Němeček a Petr Lichý, jimž patří další příčky v letošních tabulkách. Pro pozici náhradníka se počítá s půlkařem Janem Kubistou, který je také již mezi nominovanými.  

Adam Pražák

Vytisknout