přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. listopadu 2008, 16:16

Denisa už není Ščerbová

Bronzová dálkařka z HME v Birminghamu Denisa Ščerbová se ve 22 letech vdala za tenistu Lukáše Rosola a převzala jeho příjmení.

Vdavky jsou výsledkem roční známosti, která vznikla na loňském soustředění. Klíčové „ano“ padlo v 11,41 hod na Zámečku v Havířově. Kombinace zmíněných číslovek přitom vyhlíží takřka magicky. Ve stejný den, tedy 14.11., se před deseti lety ženil i ženichův trenér Ctislav Doseděl. Kouč Denisy Aleš Duda zase figuroval při svatbě jako svědek svojí svěřenkyně. Lukáši Rosolovi svědčil jeho kamarád Petr.

Oběma novomanželům je 22 let a mají vlastní sportovní kariéru. Lukáš je aktuálně 178. hráčem světa a závodí za TC Precolor Přerov. Denisa má na svém kontě vedle již zmíněného bronzu z HME  řadu medailí z mládežnických soutěží, včetně titulu juniorské mistryně světa. Poslední dobou si ke své dálkařské specializaci přibrala i víceboj, v hale už je národní rekordmankou, pod otevřeným nebem na historické maximum útočí (více k její kariéře zde).

Denisa plánuje naplno soutěžit v následující halové sezoně 2009 s cílem začít na MU ve vícebojích koncem ledna ve španělské Zaragoze a následně se chce věnovat dálce. Podle toho, který z limitů se jí podaří splnit, a podle předvedených výkonů, se rozhodne, v jaké z disciplín nastoupí na HME v Turíně. Zdravotně je v pořádku a v plném tréninku. „Oba pokračujeme v našich sportovních kariérách, ale už to budeme všechno prožívat a snášet společně v jedné rodině," prohlásila Denisa, nyní již Rosolová.


Všechna fota: Aleš Krecl

Adam Pražák

Vytisknout