přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. prosince 2023, 09:35

Delegáti se školili v Dříteči

O víkendu 25. a 26. listopadu 2023 proběhlo v Dříteči školení řídicích pracovníků a technických delegátů Českého atletického svazu.

Školení řídících pracovníků a technických delegátů se konalo po čtyřech letech a zúčastnilo se ho na padesát zájemců o práci řídících pracovníků a technických delegátů ČAS.

Uchazeči tak měli možnost se v rámci programu školení seznámit se změnami pravidel atletiky, prací technických delegátů, přípravou časových programů nebo se specifiky soutěží mimo dráhu. Pohled na práci technického delegáta z vrcholných světových či evropských akcí přiblížil účastníkům Niels van der Aar z Nizozemska, který je například technickým delegátem pro mistrovství Evropy v Římě nebo technickým ředitelem soutěží při HME v Apeldoornu v roce 2025.

Školení bylo zakončeno písemnými zkouškami a na jejich základě bude vytvořen nový národní panel řídících pracovníků a technických delegátů, kteří se budou v dalších čtyřech letech podílet na řízení soutěží Českého atletického svazu, mezi které patří například mistrovství České republiky nebo ligové soutěže.

 

Petr Jelínek

Vytisknout