přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. dubna 2003, 12:09

Delegáti Českého atletického svazu dnes odlétají na kongres EAA

V sobotu 12. dubna se v řeckých Aténách uskuteční 18. kongres Evropské atletické asociace. Na kongres EAA dnes odlétají delegáti Českého atletického svazu předseda ČAS Karel Pilný, ředitel František Fojt a předseda mezinárodní komise Libor Varhaník.

Letos bude kongres, stejně jako každé čtyři roky, volební, ovšem novinkou je právě datum jeho uskutečnění. Poprvé v historii se totiž uskuteční v jarním termínu a nebude spojen s kalendářní konferencí EAA. Důvodem jarního termínu kongresu EAA je především příprava na kongres IAAF, který se bude konat 19. – 21. srpna 2003 v Paříži, tedy v těsném předstihu před mistrovstvím světa.
Na kongresu EAA proběhnou volby do Rady a do komisí (soutěžní a rozvoje) EAA. Do Rady se bude volit předseda, dva místopředsedové, pokladník a členové Rady. Dále se budou projednávat finanční záležitosti, zpráva Rady a návrhy na změny pravidel. „Jedním z podstatných návrhů, který by mohl být předložen a o němž se v kuloárech hovoří,je návrh změny sídla EAA“, upřesňuje Libor Varhaník a dodává: „Ovšem EAA je v Německu založena jako nonprofitní organizace a její okamžitý odchod do jiné země není možný. Rada EAA tedy zřejmě kongresu navrhne zřízení „nové EAA“ ve Švýcarsku a ponechání a postupnou likvidaci „staré EAA“ v Německu s tím, že mezi oběma organizacemi bude existovatsmluvní vztah a národní svazy se automaticky stanou i členy „nové EAA“. Rada zřejmě bude pouze žádat o mandát k tomuto kroku a až další vývoj by na základě vyžádaných analýz ukázal, zda tato změna bude realizována.“

Na kongresu se také budou se určovat data a místa kalendářních konferencí EAA 2004, 2005 a kongresu 2005 a tradičně se budou udílet i vyznamenání. „Na návrh Českého atletického svazu bude uděleno vyznamenání také zástupci České republiky. Panu Václavu Poláčkovi, bývalému předsedovi ČAS (1990-92), který přispěl k rozvoji atletiky v České republice,a to především v Jablonci nad Nisou, bude udělen „Zlatý odznak EAA“,doplňuje Libor Varhaník.

Karolína Farská

Vytisknout