přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. března 2011, 07:43

Chtěl bych udělat radost synovi

Evropský lídr sedmibojařských tabulek Roman Šebrle dnes vstupuje do boje o co možná nejlepší umístění na HME v Paříži. Když mu vše vyjde, zkusí „urvat“ medaili. Přinášíme Vám krátký rozhovor.

Jak bude Vaše dvoudenní vystoupení prožívat rodina?
Samozřejmě budou sledovat celý víkend, manželka i děti. Dcera Kačenka ještě tolik nevnímá souvislosti závodu, ale fandí, co to jde.  Vidí tatínka v televizi, ale syn Štěpán, ten už je docela velkej a sleduje všechny podrobnosti, disciplínu po disciplíně.

Tak to bude asi napjatý…
Určitě, hrozně to prožívá a fandí.  Právě pro něj bych chtěl urvat co nejlepší umístění, a kdyby to byla medaile, tak to by bylo úplně super. Byl bych moc rád, hlavně kvůli němu.

Jak se Vám líbí v Paříži?
Už jsem tady párkrát byl. Je to krásné město.  Dopravní zácpy jsou na denním pořádku, ale s tím se tady musí počítat. 

Včera jste se byl rozcvičit, jak se Vám líbí tréninkové zázemí?
Neskutečné, zázemí je fantastické, INSEP je opravdu špička. My sice na náš jeden trénink a rozcvičení  takový obrovský komplex nepotřebujeme, ale je to perfektní.  Radši bych se ale rozcvičoval přímo na rozcvičovacím stadionu přímo v hale Bercy, tam to ale bohužel nešlo. Závodníci, kteří v ten den nezávodí, tam nemají přístup. Chtěl jsem hlavně, aby mi Dála Kupka změřil pár veličin, ale byl s Pájou Maslákem v hale. Nevadí.

Jak se tedy aktuálně cítíte?
Velice dobře. Poznám i bez měření, jestli na tom jsem dobře nebo ne…Samozřejmě se uvidí až dnes, jak na tom doopravdy jsem. Ale horší než na mistrovství republiky ve vícebojích to určitě nebude. Je otázka, jestli to o víkendu dokážu dobře poskládat. Věřím, že ano, že to bude větší hec…

Čím se ve volném čase v Paříži bavíte? Hry nebo knihy?
Zatím moc času nebylo. Ale jinak klasika, hry na počítači nebo nějaký film. Konkrétně jsem si teď nainstaloval Moskvu 2033, fajnšmekři budou určitě vědět…

Bavil jste se již s někým ze soupeřů?
S některýma klukama jsem se bavil, z některých se zračilo takový malý rozčarování, že jsem tady (s úsměvem), že se mnou musejí ještě počítat. Myslím, že jsou připravený, uvidíme, jak na tom kdo je.

Karolína Farská

Vytisknout