přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. července 2014, 13:29

Cheb otazník Hejnové nad Curychem nerozplynul

Mistryně světa na 400 m př. Zuzana Hejnová váhá i po testu na překážkářské třístovce nad svou účastí na evropském šampionátu. Na zlaté dráze se blýskl především rychlík Collins.

Ve své loňské formě, kdy na ni zbytek světa jednoduše neměl, běžela Zuzana Hejnová na čerstvě položeném povrchu v Chebu při tamní Velké ceně třístovku překážek v historicky nejlepším čase 38.16. Letos, po dlouhodobé rekonvalescenci a při přetrvávajících problémech s patou, zvládla šampionka z Moskvy tutéž vzdálenost ve výkonu o téměř dvě vteřiny horším. „Není to samozřejmě nic skvělého, ale jsem ráda, že jsem si zase vyzkoušela překážky,“ okomentovala pro Českou televizi čas 39.98. „Přeci jen třístovka je trochu odlišná trať, náběh je u ní jiný, tak jsem se s tím trochu prala,“ dodala svěřenkyně Dalibora Kupky s tím, že kvůli bolestem v oblasti paty ještě není jisté, zda bude startovat mistrovství Evropy, které začíná 12. srpna ve švýcarském Curychu. Definitivní verdikt by měla vynést po víkendovém mistrovství republiky v Ostravě. „Rozhodnu se podle toho, jak to tam bude vypadat a zda vůbec zvládnu dva běhy ve dvou dnech,“ uzavřela Hejnová.

Ozdobou mítinku byl vedle Zuzany „Věc Makropulos“ Kim Collins z ostrova Svatý Kryštof a Nevis, který v Chebu vylepšil národní rekord své domoviny v běhu na 60 m na 6.48. Druhý muž pořadí, Jamajčan Sheldon, za ním zaostal o výrazných 17 setin. „Osobní rekord, to je skvělé. Poctivě se připravuji a moje výkony jsou mi odměnou. Tady nebylo moc horko ani zima a byl tu dobrý povrch. Jsem moc spokojený,“ hlásil Collins, který je v Česku poměrně častým hostem. Zúčastňuje se Zlaté tretry a i v Chebu byl již podruhé. „Člověk by neměl zapomínat na to, v jakých podmínkách začínal, než se stal hvězdou. Objížděl jsem malé závody a myslím, že je důležité si to připomínat,“ zmínil mistr světa na stovce z Paříže 2003.

Collins zvítězil i na stopadesátce, zde však po výkonu 15.28 jen o dvě setiny před Sheldonem. Mezi ženami obě trati vyhrála Lenka Kršáková z AK Dubnice v časech 7.43 a 17.71. Třístovku ovládli Patrik Šorm (33.25) a Denisa Bučková (39.75), šestistovku Alena Ulrichová (1:31.10) před Dianou Mezuliáníkovou (1:32.33), kilometr Daniel Grecman (2:23.45) před Janem Sýkorou 2:24.15). Mužská třístovka překážek se stala jednoznačnou kořistí Michala Brože, který byl v cíli za 36.48.

Výsledky 

Adam Pražák

Vytisknout