přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. června 2003, 10:33

Čeští atleti dnes na mítinku Praga Academica

V pondělí 16. června proběhne v Praze na Strahově tradiční mítink Praga Academica.

Předběžná startovní listina napovídá, že bude kvalitní přehlídkou české atletické špičky a další vítanou možností k plnění účastnických limitů na mistrovství světa, mistrovství Evropy „22“ i světovou universiádu.
 

Mezi největší taháky bude určitě patřit start našich vícebojařů Romana Šebrleho (tyč) a Tomáše Dvořáka (110m př , tyč), kvalitu slibuje pole výškařek v čele s Ivanou Strakovou, Barborou Lalákovou a dle aktuálního zdravotního stavu i Zuzanou Hlavoňovou. Zdravotní otazník je nad prvním letošním startem Lídy Formanové (400m). V ženském sprintu se představí Hanka Benešová, na nejkratších překážkách rovněž letošní česká jednička Lucie Martincová. Hlavním závodem je Memoriál Martina Šimůnka- běh na 100m mužů. I zde počítáme s kvalitním obsazením.

 

České reprezentanty doplní také atleti ze zahraničí, a tak boj o dálkařské centimetry v čele s Lucií Komrskovou svede Slovenka Velďáková, atleti z Tunisu, USA (Billy Crossan – 110m př)., ale i mnoho mladých nadějných atletů- připravujících se na MEJ 19 a MS 17.

 

Jako předprogram atletického mítinku Praga Academica se bude konat, na stadionu Přátelství od 12 hodin, finále Kinderiády. Tyto lehkoatletické závody jsou určeny pro děti druhých až pátých tříd základních škol. Na stadion Přátelství se sjede 240 vítězů regionálních kol Kinderiády z celé České republiky. Finále se osobně účastní i patronky Kinderiády Ludmila Formanová a Jarmila Kratochvílová. Jako čestný host vystoupí Dáda Patrasová, která svou rozcvičkou připraví děti na závody. V závěru Kinderiády proběhne autogramiáda Ludmily Formanové, Jarmily Kratochvílové, Radka Zachovala, Zuzany Hlavoňové a Hanky Benešové.

 

Plynulým přechodem k „velkému“ závodu budou žákovské štafety na 4x200 metrů pod heslem – „Překonejme světový rekord Jarmily Kratochvílové“.

 

Věříme, že atletika získá prostřednictvím našeho mítinku nové skvělé talenty, přinese řadu splněných limitů, osobních rekordů a především připraví pro diváky pěknou sportovní podívanou.

K tomu všechny diváky srdečně zve pořadatel mítinku – atletický oddíl USK Praha.

Předprogram:
Finále Kinderiády - 12,30–15,30 (st. Přátelství, Praha-Strahov)

Hlavní program:
Praga Academica - 16,30–19,10 (st. E. Rošického, Praha-Strahov)

                                                                                   Jana Šmidáková