přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. srpna 2019, 00:03

Český tým je v Bydhošti, připraven k boji

Už i větší část výpravy dorazila - ve čtvrtek večer, po celodenní cestě - do dějiště mistrovství Evropy družstev. Český tým je tak se středeční partou v Bydhošti kompletní a od pátku do neděle bude v metropoli Kujavsko-pomořského vojvodství v severním Polsku usilovat o setrvání v Superlize.

Mise to bude vskutku obtížná, neboť se elitní skupina ztenčuje z 12 na 8 týmů a narozdíl od minulých ročníků čeká sestup hned pětici. Podle jednoho z propočtů mají být aktéry souboje o poslední, sedmé místo zajišťující superligu i pro rok 2021, právě Česko a spolu s nimi Švédsko. Severští rivalové podle tohoto odhadu mají mít proti naší reprezentaci navrch pouhých 5,5 bodu. V mezičase však přišlo vedení výpravy se změnou, která dozajista predikce přinejmenším ještě více vyrovná. Zuzana Hejnová poběží přeci jen 400 m s překážkami a Lada Vondrová hladkou čtvrtku (a ne obráceně, jak bylo původně avizováno). Nejen to vysvětluje v rozhovoru vedoucí týmu v Bydhošti a budoucí šéftrenér Jan Netscher.

A jak na tento tah nahlíží zkušenější z aktérek Zuzana Hejnová?

Část výpravy, která cestovala do Bydhoště ve středu, si mohla ve čtvrtek na stadionu Zdzisława Krzyszkowiaka zatrénovat a v podvečer vyzkoušet start s oficiálním startérem. Využil toho kupříkladu Jan Veleba, spolurekordman na 100 metrů a při absenci nemocného Zdeňka Stromšíka aktuálně hlavní opora štafety 4x100 metrů.

Na večerní týmové poradě byl pak Jan Veleba zvolen kapitánem, kapitánkou pak Lada Vondrová.

Program začíná v pátek v 18:30, oproti Lille jsou na programu nejen rozběhy ve všech hladkých i překážkových sprintech do 400 metrů, ale také disk žen a oštěp mužů. Před víkendem tak bude znám stav po 2 disciplínách.

Michal Procházka, foto: ČAS - Aleš Gräf

Vytisknout