přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. srpna 2019, 12:16

Česká reprezentace nabrala směr Bydhošť

Dnes v ranních hodinách odcestovala česká reprezentace do polské Bydhošti, kde bude usilovat o udržení v elitní skupině mistrovství Evropy družstev.

První část výpravy vyrazila z pražského Strahova krátce po půl desáté ráno. Naši atleti budou chtít navázat na úspěšné vystoupení z minulého Mistrovství Evropy družstev, které hostilo francouzské Lille v roce 2017. Tehdy obsadila Česká republika sedmé místo a udržela se tak v nejvyšší skupině této soutěže. Letos to nebude vůbec snadné, jelikož se pro příští vydání ME družstev se počet účastníků snižuje a bude sestupovat pět týmů. Naši reprezentanti tak budou muset minimálně zopakovat sedmé místo z před dvou let. (Původně však byli až osmí, po diskvalifikaci dvou Ukrajinek se posunuli o příčku výše.)

Mezi muži by měli být největšími oporami oštěpař Jakub Vadlejch, koulař Tomáš Staněk, mílař Jakub Holuša, Pavel Maslák na dvoustovce nebo Vít Müller na čtvrtce překážek. Vadlejch, Staněk a Holuša budou obhajovat vítězství z Lille. Holuša tehdy zvítězil na trojce. Tentokrát bude usilovat o plný bodový zisk pro český tým na své hlavní trati 1500 metrů. Jakub Vadlejch se vyznačuje svojí stabilitou. Tomáš Staněk a Jakub Holuša zase naznačují stoupající formu, když si oba minulý týden vylepšili svá sezónní maxima. Výrazný bodový příděl může přidat také Vít Müller, jenž si na nedávném mistrovství České republiky v Brně vylepšil na čtvrtce překážek osobní rekord.

Mezi ženami můžeme spoléhat na zkušené závodnice, jako jsou Zuzana Hejnová, která poběží hladkou čtvrtku, tyčkařka Romana Maláčová nebo oštěpařka Irena Šedivá. Nechybí však ani dravé mládí například v podání Lady Vondrové, která v Bydhošti poběží čtvrtku překážek. S Hejnovou si tak pro ME družstev prohodí své hlavní disciplíny. „Pár dní jsem si odpočinula na dovolené. Myslím, že mi to prospělo a zase se cítím trochu nabitější. Bude to má premiéra na stadionu v Bydhošti. Zvolily jsme s trenérkou hladkou čtvrtku, kde bude velká konkurence, ale hodí se nám to do tréninkového plánu a jsem ráda, že mi to bylo umožněno. Soutěže družstev jsou hodně specifické a rozhoduje každý bod, takže to bude boj o každé místo. Těším se, že zase obléknu reprezentační dres a bude to něco jiného než individuální závod,“ uvedla Hejnová.

Kromě zkušených reprezentantů si pak odbydou premiéru v seniorské reprezentaci také nováčci, jako jsou například výškařka Bára Sajdoková, trojskokanka Emma Maštalířová, běžkyně Aneta Chlebiková nebo sprinter Štěpán Hampl.

Soutěže mistrovství Evropy družstev v Bydhošti odstartují v pátek 9. srpna a vyvrcholí v neděli 11. srpna. Všechny tři soutěžní dny bude vždy v podvečerních až večerních hodinách v přímých přenosech vysílat televizní stanice ČT sport

Petr Jelínek, foto: ČAS - Eduard Erben

Vytisknout