přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. června 2022, 17:38

Česká dominance na MU dorostu

V maďarském Székesféhérváru se uskutečnilo mezistátní utkání dorostu mezi výběry České republiky, Slovenska, Slovinska a pořádajícího Maďarska. K naší radosti si čeští reprezentanti vezou domů vítězství, když ovládli soutěž chlapců i dívek.

Český tým neodcestoval do Maďarska zdaleka v nejsilnější sestavě. Někteří atleti a atletky, kteří figurují v nominaci na mistrovství Evropy v Jeruzalémě, které startuje příští pondělí, se rozhodli šetřit síly právě k tomuto vrcholu. Naopak jiní nominovaní reprezentanti ještě naposledy před dorosteneckým kontinentálním šampionátem otestovali svou formu.

Jedním z nich byl tyčkař Ladislav Sedláček. Ten soutěži jasně dominoval výkonem 490 centimetrů. Následně se na 521 centimetrech pokoušel i o překonání vlastního národního rekordu z ostravského Gigantu. Laťka však na stojanech ani při jednom z pokusů nezůstala. V celkovém pořadí soutěže byl Sedláčkovi nejblíže jeho týmový kolega Jan Krček za 460.

Na dvoustovce si doprintovali pro triumfy Jan Šulc (22.53) a Terezie Táborská (24.95). Z reprezentantek, které budou příští týden hájit české barvy na evropském šampionátu v Izraeli, braly plný bodový zisk ještě koulařka Martina Mazurová (16.14) a Karolína Jarošová v závodě na 2000 metrů překážek (7:08.20).

Z velkého osobáku 18.56 se mohl radovat koulař Marek Hrubý. Dosavadní kariérní maximum si posunul o 99 centimetrů. Dálkař David Křivan si zase dolétl pro nový osobní rekord 737 centimetrů. Tomu zdatně sekundoval druhý český zástupce Petr Meindlschmid. I pro něj znamená výkon 729 centimetrů vylepšení kariérního maxima. Hrubý i Křivan by svými výkony splnili limit pro ME v Jeruzalémě. Bohužel svých výkonů dosáhli až po konci nominačního období.

Co se týká individuálního přínosu bodů, nejvíce jich pro náš tým posbírala Kateřina Černocká, když vyhrála výšku za 171 centimetrů a byla druhá v dálce za 566 centimetrů. Zde jí byla přemožitelkou pouze další Češka Sára Pavlidu. Její vítězný výkon 574 centimetrů bude však ve statistikách veden jako větrný, když měla do zad podporu rovné tři metry za sekundu.

Další české primáty přidali Daniel Dočkal v běhu na 3000 metrů (8:59.33), výškař David Kožíšek (200), stýplař Tomáš Růža (6:13.41), kladivářka Zuzana Štejfová (60.46), čtvrtkaři David Tříska (49.63) s Viktorií Křížovou (56.51), půlkař Jáchym Červinka (1:54.03) a štafeta dívek ve složení Terezie Táborská, Barbora Křížová, Viktorie Křížová a Jana Piškulová.

Výsledky

Petr Jelínek

Vytisknout